Gru 10, 2015
261 Views
Komentavimas išjungtas įraše Balkonams netinka aukštaūgiai augalai

Balkonams netinka aukštaūgiai augalai

Written by

Balkonams netinka aukštaūgiai augalai, pavyzdžiui, kardeliai, jurginai. Tai dekoratyvūs augalai, bet balkone juos gali aplaužyti vėjas, o kai kardelių apatiniai žiedai nuvys, tuščias žiedynkotis neteks puošnumo. Nuo ankstyvo pavasario balkonas bus puošnus, kai pasodinamos našlaitės, pavasarinės raktažolės, ramunės. Tiesa, vasarą peržydėjusius reikia pakeisti kitais augalais.

Pietinėje pusėje gerai auga serentis. Balkonams reikia parinkti žemaūgius, kompaktiškus kerelius. Laibenis— baltais smulkiais žiedeliais žydintis, medumi kvepiantis augalas. Labai greitai auga, užpildo visą dėžę, žydi visą vasarą.

Pietinėje, rytinėje ir vakarinėje pusėje tinka auginti pelargonijas. Jų yra įvairių formų: raudonų, oranžinių, rožinių, baltų. Bet ne visos jos tinka balkonams. Atsparesnės yra žemaūgės. Balkonuose geriausia auginti juostuotąją ir svyrančiąją pelargoniją.

Balkone nepakeičiamos smulkiažiedės ir stambiažiedės petunijos. Žydi gausiai ir ilgai, iki pirmųjų šalnų. Ypač tinka balkonams svyrančiosios petunijos. Jos stambiažiedės ir atsparios nepalankioms sąlygoms. Jų ilgi, svyrantys ūgliai nelūžta nuo vėjo, o žiedams nekenkia netgi ilgi lietūs ir vėsus oras. Kadangi petunijos žydi įvairiaspalviais žiedais, tai jas lengva pritaikyti prie fasado spalvos. Gėles reikia sodinti pagal spalvas: dalį dėžės apsodinti baltomis, o likusią purpurinėmis arba geltonomis ir violetinėmis.

Šiaurinėje pusėje gerai auga gumbinė begonija, fuksija, darželinis šalavijas, nasturtės. Ypač nelepios nasturtės. Jas galima pasėti į vazonus vasario—kovo mėnesiais. Nuo sėjos iki žydėjimo praeina 1-1,5 mėnesio. Iki to meto, kai jas bus galima išnešti į balkoną (atšilus orui), susidarys šliaužiančios palaipos, ir balkonas iš sykio sužydės. Tokiu pat būdu galima papuošti palanges. Kur nėra balkonų, gėlėmis papuoštos palangės pagyvintų monotonišką išorinę namo sieną.

Karštomis dienomis žemę dėžėse reikia laistyti du kartus per dieną: anksti rytą ir nusileidus saulei. Laistyti po truputi, pakartotinai, nes perdžiūvusi žemė iš karto nesugeria vandens ir jis išbėgs.

Vijokliniai augalai tinka laiptinių balkonams apželdinti. Pasodinę penkialapį vynvyti, netrukus turėtume vešlią lapinę, kuri puoštų visą namą. O jei šalia jo dar pastatytume dėžę su žydinčiomis gėlėmis, visą vasarą būtų kur pailsėti akiai.

2-3 kartus per mėnesi naudinga augalus patręšti mineralinių trąšų mišiniu. Patartina tręšti ūkanotą dieną arba vakare, prieš tai augalus palaisčius.

Gėlių siena Vilniuje

Article Categories:
GĖLĖS · Paslaugos

Comments are closed.