Vas 2, 2017
500 Views
Komentavimas išjungtas įraše Vidinių pamatų rūsio sienų stiprinimo, remonto dviejų būdų palyginimas

Vidinių pamatų rūsio sienų stiprinimo, remonto dviejų būdų palyginimas

Written by

Vidinės rūsio sienos storis 250mm. Dėl medžiagų nuovargio  atsiradusios deformacijos pamatų mūrinyje: suirimai, ištrupėjusios mūrinio plytos, susilpnėjusios siūlės – sumažina  pamatų atlaikymo galią. Pamatų remontas yra būtinas.

Reikalinga pašalinti esamas deformacijas, sustiprinti sieną, sustabdyti tolesni irimą, padidinti pamatų atlaikymo galią dėl konstrukcijos nuovargio.

Vidinių sienų pamatų stiprinimo būdai: pamatai su gelžbetoninėmis apkabomis. Ir pamatai su betono stulpais, sijomis, nutinkavimas.

Pirmuoju variantu – g/b apkabos pastovaus skerspjūvio daromos iš abiejų pamato pusių, jungiamos tarpusavyje metaliniais inkarais, kurie statomi nerečiau kaip 1,5 – 2,0 m pagal sienos ilgį. Šiuo būdu pamatai sutvirtinami tik žemutinėje sienos dalyje. Kadangi pagal esama sienos būklę remontuoti reikia visu sienos aukščiu ir visų sienos ilgiu,  padidinti atlaikymo galią ir apsaugoti sieną nuo gręsenčių deformacijų, ištaisyti esamus defektus. Konkrečiam atvejui pasirenkamas remonto sprendimo būdas su betono stulpais, sijomis, nutinkuojant tarpus tarp kolonų cementiniu skiediniu. Taikant šį metodą esamas pamatas sustiprinamas betono stulpais iš abiejų pusių, juos sujungiant metalinėmis sijomis kiaurai sienoje išmušta anga. Tai sustiprina pamato stabilumą ir padidina atlaikymo galią. Šio metodo trūkumas – mažinas patalpos plotas.

Remonto darbų atlikimo technologija

Pamatų stiprinimas betono stulpais, sijomis, tinkuojant tarpus:

  1. Pagal pateiktus paskaičiavimus (betoninių grindų dangos išradimo apimčių darbo kiekių skaičiavimo žiniaraštis ir brėžinius) išardomos rūsio grindys iki grunto visu išorinės sienos perimetru 0,6m pločiu.
  2. Naudojantis brėžiniais ir skaičiavimais iškasamos tranšėjos visu perimetru 0,4m gyliu iki pamato pado lygio.
  3. Lygių paviršių nuvalymas vandeniu, naudojant aukšto slėgio plovimo įrenginį dirbant ant žemės.
  4. Angų išmušamos plytų konstrukcijose pneumoplaktuku, 22cm pločio ir 17cm aukščiu. Vietos nurodytos brėžiniuose.
  5. Plieninių dvitėjinių profilių montavimas pagal brėžinius.
  6. Statomi inventoriniai klojiniai iš lentų apipjaustytu 3rūš. 32mm storio.
  7. Betonas supilamas stulpams formoti.
  8. Pamatų stiprinimas tarpų tarp kolonų, juos torkretuojant paskleidžiant 10mm storio skiedinio.
  9. Tranšėjų, iškasų užpylimas iškastu gruntu, rankiniu būdu.
  10. Betoninių grindų įrengimas.

Išvada:

Pamatai požeminė pastato dalis, atlaiko visą pastato apkrovą ir perduoda svorį į pagrindą. Kiekviena konstrukcija patyria „nuovargį“ nuo veikiančių jėgų. Atsiradus nukrypimams yra būtinas remontas. Kiekvienas remontuojamas ar rekonstruojamas pastatas yra skirtingas nuo kitų tiek savo konstruktyvine schema, statybinėmis konstrukcijomis, būkle, deformacijomis ir jų atsiradimo priežastimis, išplanavimu bei aukštingumu. Parenkant remonto būdą reikia žinoti esamų pažeidimo priežastys įvertinti tolimesnes deformacijas ir jų atsiradimo veiksnius.

Pamatų remontų sprendimai ir metodų taikymo būdai parinkti pagal priimtas pamato pažeidimo situacijas naudojantis literatūros rekomendacijomis ir  stiprinimo darbų technologijomis. Sudaryti sienų stiprinimo būdų brėžiniai.

šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Remontas

Article Categories:
Statybų technologijos

Comments are closed.