Bal 22, 2017
24 Views
Komentavimas išjungtas įraše Atminties sutrikimai – kaip pagerinti atmintį

Atminties sutrikimai – kaip pagerinti atmintį

Written by

Ar prisimenate neseniai perskaitytos knygos pavadinimą? negalėdami prisiminti, ar šįryt gėrėte piliulių? Ar dažnai kieno liežuvio galo? Toks užmaršumas nebūtinai byloja, kad kažkas negeri Atmintį gerinančios ir lengvai pasigaminamos priemonės padės ją keleriems metams į priekį.

Pauostykite kvapų

Sveiko maisto parduotuvėje nusipirkite mažų buteliukų arba rozmarinų, arba bazilikų aliejaus. Smegenų bangų tyrimas parodė, kad, įkvėpus vieno kurio šių kvapų, smegenys ima skleisti daugiau beta bangų, kurios lemia geresnį suvokimų Užlašinkite truputį aliejaus ant plaukų, riešų ar drabužių bet kur, kur galite pajusti kvapų Šiek tiek aliejaus galite įpilti į gaiviklį, kad pasklistų ore.

Pasikliaukite kava

Jeigu išgersite gėrimų su kofeinu, tmmpai galėsite lengviau susikaupti. Šis naudingas poveikis gali tmkti ir ilgiau. Lisabonos aukštosios medicinos mokyklos specialistai nustatė, kad vyresni žmonės, kurie per dienų išgeria tris ar keturis puodelius kavos, mažiau patiria atminties sutrikimų negu išgeriantys puodeli per dieną, ar mažiau.

Reikia deguonies

Kasdien išgerkite po 120 mg dviskiaučio ginkmedžio. Paaiš­kėjo, kad šis augalas gerina smegenų aprūpinimą, krauju, o tai pa­deda smegenų ląstelėms gauti deguonies. Vokietijoje, kur vyriau­sybė reguliariai praneša apie augalų priemonių efektyvumų („Com­mission E“), ginkmedžių ekstraktas dažnai skiriamas atminties sutrikimų prevencijai ir gydymui. Jeigu esate visiškai sveikas, galbūt ir nepastebėsite teigiamo poveikio. Tačiau jeigu smegenys nepa­kankamai aprūpinamos krauju, ginkmedis gali padėti.

Sportuojant daugiau kraujo patenka į smegenis. Įrodyta, kad pratimai padidina nervų lusteliu kieki smegenyse. Reko­menduojama reguliariai mankštintis, vaikščioti ir važinėti dviračių. Taip pat tai padeda išvengti ligų, tokių kaip diabetas, in­sultas ir aukštas kraujospūdis visi šie sutrikimai gali turėti įta­kos atminties spragoms.

Cukraus kiekis turi nekisti

Nauji tyrimai parodė, kad yra ryšys tarp nesmarkaus gliuko­zės netoleravimo ir senėjant silpnėjančios atminties. Maistas, kurį virškinimo sistema paverčia gliukoze (cukrumi), yra pagrindinis organų, tarp jų ir smegenų, energijos šaltinis. Ta­čiau daugelis žmonių, ypač vyresnių, blogai toleruoja gliukozę, vadinasi, sutrinka gliukozės perdirbimas iš kraujo į ląsteles. Naujausiais tyrimais nustatyta, kad net nediabetinis gliukozės netoleravimas, pasirodo, silpnina atmintį sulaukus vyresnio amžiaus ir vėliau. Ko imtis? Valgykite protingai apskaičiuotą maistą, ypač rupių miltų gaminius, turinčius daug skaidulų, n daržoves, kuriose yra „baltųjų“ angliavandenių. Patartina val­gyti makaronų, baltos duonos, bulvių ir b aitry ų ryžių.

Rinkitės geruosius riebalus tuos, kurių yra daržovių alie­juose, riešutuose, sėklose, avokaduose ir žuvyse. Jie padės iš­laikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje neapsunkindami arterijų.

Nešiokite patogius batus. Reguliari mankšta taip pat pa­deda išvengti bėdų dėl cukraus kraujyje.

Patobulinkite savo valgiaraštį

  • g5 proc. smegenų sudaro vanduo. Taigi jeigu per dieną neišgeriate mažiausiai aštuonių stiklinių vandens, laikas įprasti tai daryti. Skysčių stoka skatina nuovargį, o jis savo dalį pasiima iš atminties.

Įsitikinkite, kad su maistu gaunate pakankamai vitaminų B. Tai vitaminai B6, B12, niacinas ir tiaminas. Šios naudingosios medžiagos padeda sukurti ir atnaujinti smegenų audinį,, taip pat kai kurios jų padeda organizmui maistą paversti protine ener­gija. Bananuose, sėjamuosiuose avinžirniuose ir kalakutienoje gausu vitamino B6; rupių miltų gaminiai ir mėsa geras visų B grupės vitaminų šaltinis. Taip pat jų gausu riešutuose ir sėk­lose, kviečių grūdų gemaluose ir pusryčių košėje.

Valgydami daugiau gero maisto, sumažinkite tų produktų, kuriuose daug sočiųjų riebalų. Galbūt jau žinote, kad jie užkemša maitinančias širdį arterijas. Tačiau toks maistas taip pat užkemša ir tas arterijas, kurios maitina smegenis, kitaip sakant, sumažina smegenų aprūpinimą deguonimi. Kaip ir sotieji riebalai, žalingi yra perdirbti riebalai, kurių yra minkštame margarine ir daugelyje įpakuotų kepinių, biskvituose, pyra­gaičiuose ir kituose užkandžiuose.

Du ar tris kartus per savaitę valgykite žuvies. Riebiose žu­vyse, tokiose kaip lašišos, skumbrės, silkės, švieži (ne konser­vuoti) tunai, yra omega-3 riebalų rūgščių. Šie riebalai naudin­gi širdžiai, nes skystina kraują ir neleidžia uzsikimsti arte­rijoms; dėl tos pačios priežasties jie naudingi ir smegenims.

Article Categories:
MEDICINA

Comments are closed.