Gru 12, 2022
55 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip elgtis, atsiradus vieniems ar kitiems alergijos požymiams

Kaip elgtis, atsiradus vieniems ar kitiems alergijos požymiams

Written by

Kaip elgtis, atsiradus vieniems ar kitiems alergijos požymiams?
Pirmiausia stenkitės išsiaiškinti priežastį, t. y. alergiją sukeliantį veiksnį (alergeną). Jei vaiką išbėrė, jis suviduriavo ar jį ištiko bronchinės astmos priepuolis, pagalvokite, ką prieš tai jis valgė: ar negavo maisto produktų, kurių iki šiol nevalgė, ar nedavėte medikamentų. Taip pat svarbu kontaktas su ligoniu, sergančiu užkrečiamąja liga, cheminėmis, augalinėmis, gyvulinėmis medžiagomis ir kt. Jei alergeną pasiseka išaiškinti ir pašalinti, tai alergiją išgydyti nesunku.

Daug sunkiau gydyti, kai alergenas lieka nežinomas. Išsivysčius bet kokios kilmės alergijai, vaiką reikia parodyti gydytojui ir bendromis jėgomis stengtis išaiškinti alergeną.

Pirmuoju gydymo etapu pašalinamas alergenas (maistinis, medikamentinis, cheminis). Jei alergenas nežinomas, pradedama nuo dietos. Iš pradžių vaikui neduodama maisto produktų, kurie dažniausiai sukelia alergiją (karvės pieno, kiaušinių, šokolado, kavos, kakavos, žemuogių, braškių, apelsinų, mandarinų, medaus ir kt.), iki minimumo sumažinama saldumynų. Jei vaikas gaudavo kokių nors medikamentų, jie nebeduodami arba pakeičiami kitais.

Svarbu gerai vėdinti ir šluostyti drėgnu skuduru. kambarius, nes jų dulkės gali sukelti alergiją. Be to, vaikas kuo daugiau turi būti gryname ore.

Sergantieji odos alergija blogai pakelia muilą ir vandenį. Tuomet kūdikį maudykite be muilo, kalio permanganato tirpale. Į vonią jo pilkite tiek, kad vanduo nusidažytų rožine spalva. Be to, tokius vaikus galima maudyti sėmenų arba sėlenų nuovirų vonioje.

Sergantieji alerginėmis ligomis neskiepijami. Jos gali paūmėti. Medikamentinį alergijos gydymą kiekvienu konkrečiu atveju turi skirti gydytojas, nes neretai tenka išbandyti keletą gydymo variantų, kol gaunamas teigiamas efektas.

Nelaimingi atsitikimai ir apsinuodijimai. Vaikai ir vaistai. Laimingą vaikystę, harmoningą vystymąsi gali sutrikdyti ne tik liga. Dar dažnai įvyksta įvairūs nelaimingi atsitikimai ne tik gatvėje ar prie upių, ežerų, bet ir namuose, netoliese būnant tėvams. Aišku, neįmanoma visą laiką stebėti vaiką, nes reikia ir valgi pagaminti, ir išskalbti, ir atidaryti duris, kai skambina, ir atsakyti į telefono skambutį.

Deja, kartais tos kelios sekundės yra lemiamos ir gali kainuoti vaiko sveikatą ar net gyvybę. Todėl sutvarkykite vaiko aplinką taip, kad jis būtų visiškai saugus. Atsiminkite, vaikas fiziškai vystosi greitai, ir tai, ko jis nesugebėjo padaryti vakar, rytoj tikrai sugebės, o jo noras pažinti aplinką yra beribis. Apsižvalgykite po savo butą, ar pašalinta viskas, kas gali atnešti nelaimę jūsų vaikui.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.