Kazeino klijai — tai sausas techniškojo (netirpstančio) kazeino kruopelių mišinys su kalkių milteliais, boraksu ar kitomis šarminėmis medžiagomis, padedančiomis kazeinui ištirpti. Tokie kazeino klijai vandenyje turi ištirpti per 1 valandą. Tuo jie ir skiriasi nuo savo išvaizda panašaus techniškojo, bet gryname vandenyje netirpstančio, kazeino — žaliavos. Turint tokį netirpų kazeiną ir norint jį ištirpinti, reikia jį 2-3 val. mirkyti vandenyje, o po to pridėti dar. amoniako. Pasenę, daugiau kaip 6 mėn. pastovėję sausi kazeino klijai darosi netinkami — jie neištirpsta net ir pašildžius arba amoniako pridėjus.
Kaip pačiam pasigaminti kazeino klijų? Nepasenusią varškę reikia gerai išsunkti, po to išplauti vandeniu, vėl išsunkti ir ištrinti. Trinti reikia mediniame inde arba tiesiog ant lentos medine mente. Po to, pridėjus 1/5 dalį kalkių (tešlos arba miltelių), maišyti tol, kol pasidarys skaidriai balzgana rišli, tįstanti tyrė. Tik ką taip paruošti kazeino klijai tinka medžiui klijuoti. Dažymo mišiniams įklijuoti gautoji tyrė dar skiedžiama 3-5 dalimis vandens.
Pačių pasigaminti kazeino klijai yra ne blogesni už fabrikinius.
Pienas — labai geras jungiklis dažams, skirtiems juostelėms vesti arba šablonuoti.
Kiaušinis taip pat turi dažus jungiančių savybių. Kiaušinio trynys, išmaišytas 3-4 dalyse vandens, vartojamas bronzoms maišyti, temperinėms emulsijoms ruošti.
Kleisteris — tai iš krakmolo ar iš miltų paruošti skysti klijai. Pirmiausia krakmolas at miltai tirštai sumaišomi su drungnu vandeniu (1 dalis krakmolo ir 1 dalis vandens), o paskui užplikinami verdančiu vandeniu (10-15 dalių). Vandenį reikia pilti pamažu ir košę nuolat maišyti, nes kitaip gali atsirasti gumulėlių. Kleisteris turi atrodyti skaidrus, rišlus. Jei toks nepasidaro, reikia atsargiai pašildyti ir, kad neprisviltų, maišyti.
Kleisteris daugiausia vartojamas apmušalams (tapetams) klijuoti. Šviesiems ir ploniems apmušalams geriau tinka bulvių arba ryžių krakmolo kleisteris, paprastiems — ruginių pikliuotų miltų kleisteris.
Su kleisteriu galima įklijinti ir dažus. Tik tokie dažai nors ir esti tirštesni, bet silpniau dengia, negu dažai, įklijinti gyvuliniais klijais. Su kleisteriu įklijintais dažais geriau dažyti purkštuvu, negu teptuku. Jie netinka ir juostelėms vesti.
Daiktų pervežimas prieš atliekant jungiklių nevandeniniams dažams kūrimą
Dekstrinas — klijai, gaunami pakaitinus sausą bulvių krakmolą arba paveikus jį azoto rūgštimi. Dekstrinas gerai tirpsta šaltame vandenyje, ir jo skiedinys tinka maišyti su bronzomis. Su dekstrinu maišyta bronza bronzuotas paviršius gražiai blizga ir nesitepa. Tačiau dažams įklijinti dekstrinas netinka, nes su juo maišytų dažų sluoksnis yra perdaug trapus ir gali byrėti.
Želatina esti lakštais arba kruopelėmis. Tai ta pati želatina, kurią šeimininkės vartoja įvairioms želė gaminti. Ištirpinta šiltame vandenyje ji tinka maišyti su bronzomis arba apipurkšti (fiksuoti) silpnai įklijintais dažais dažytą paviršių, kad šis nesiteptų.
Gaminant savo klijus lieka daug tiek buitinių, tiek statybinių šiukšlių, kurias reikia gi kažkur padėti į pagalbą ateina įmonės kurios atlieka šias paslaugas.