Spa 5, 2022
64 Views
Komentavimas išjungtas įraše KIEK PASAULYJE DŽEIMSŲ BONDŲ

KIEK PASAULYJE DŽEIMSŲ BONDŲ

Written by

Antruoju Bondu — nesėkmingu — tapo Džordžas Lezenbis, suvaidinęs vieninteliame filme “Jos didenybės slaptosiose tarnybose”. Tuo tarpu buvo kuriamas filmas pagal pirmąjj romaną “Casino Royale” (1967), tačiau jame atsisakyta įprastų klišių. Tai buvo pakankamai efektinga ir brangi ankstesnių filmų apie superagentą parodija, po kuria pasirašė net penki režisieriai: Džo Makgatas, Robertas Perišas, Džonas Hiustonas, Venas Gestas ir Kenas Hiudžas.

Nors filme vaidino daug garsių aktorių, — Peteris Zeleris, Ursula Andres, žaklina Bisė, Viljamas Holdenas, Deividas Nivenas, Rokvelė Velč bei Orsonas Velsas — jis nepatraukė žiūrovų. Galų gale filmų apie Bondą gamintojams vėl pavyko prisivilioti Šoną Konerį. Jie pažadėjo aktoriui honorarą ir finansuoti visus kitus filmus, kokiuose tik jis pasirinks vaidmenis. Tad Koneris dar kartą apsivilko savo garsųjį smokin Muziką filmui, pavadintam “Deimantai yra amžini”, kūrė Džonas Baris.

Jo dėka vos ne kiekvieno filmo jos tapo kino šlageriais, žinoma, ne be atlikėjų pagalbos. Dainas atliko tokios žvaigždės kaip Tomas Džonsas Nensė Sinatra. Po naujojo filmo Koneris vėl atsisakė vaidinti supermeną, taip pat ir serialo statytojai nebeturėjo naujų minčių. Tad Bondas kuri laiką buvo užmirštas. Tiesa, neilgam. Netrukus buvo rastas naujas supermenas Rodžeris Mūras. Šis garsus anglų aktorius susiviliojo didžiuliais pinigais ir galimybe dar labiau išpopuliarėti. Bet jo Bondas buvo kitoks — žaismingesnis, protingesnis, su didesne išmone.

Kai Rodžeris Mūras atėjo į filmavimo aikštelę vaidinti agentą 007, jam buvo 45-eri. Šis aktorius buvo labiau nutukęs, rudesnių plaukų, veidas, palyginus su Konerio, prie kurio mimikos žiūrovai jau buvo įpratę, atrodė ne toks išraiškingas, povyza priminė solidaus pagyvenusio vyriškio figūrą. Tačiau aktorius neprarado humoro jausmo ir įsitraukė vaidmeni. Netrukus Jos didenybės žvalgybos darbuotojas vėl persekiojo piktadarių gaują, kuri terorizavo valstybes, siekdama užvaldyti visą pasaulį. Būtent toks filmo “Gyvenk ir leisk numirti” siužetas. Nors tai taip pat filmas apie supermeną, tačiau jame atsirado ir nauja mintis — pasaulio valstybės gali gyventi taikiai.

Šiame bendros JAV ir Didžiosios Britanijos kinematografininkų kūrinyje jaučiamos ir Holivudo tradicijos. Mūro sukurtas Bondas jau nėra užprogramuotas žudikas, jis taip pat ir žmogus. Šono Konerio suvaidintas agentas buvo septintojo dešimtmečio tipo herojus: arogantiškas, neaiškios socialinės kilmės, piktas ir įtarus. Naujajam agentui, be abejonės, buvo patarta kopijuoti Šoną Koneri, aklai mėgdžioti jo grimasas, tad Mūras iš pradžių ir mėgino tai daryti. Galbūt todėl filmas atrodė kaip primityvus

piktadarysčių, intrigų ir žudynių rinkinys, juokingas savo kvailumu ir be jokios humaniškos idėjos, o Mūro Bondas, vilkintis elegantiškais sportiniais drabužiais ir neišleidžiantis iš rankų cigaretės, atrodė silpnavalis ir naivus. Tačiau režisieriui Gi Hamiltonui herojaus traktavimas patiko, nes pastatęs “Gyvenk ir leisk numirti” (1974), jis kitais metais nufilmavo “Žmogų su auksiniu pistoletu”. Tačiau po to sekė pertrauka. Bondo gerbėjai turėjo laukti kito serialo filmo net trejus metus. 1978 m. Levis Žilberas ėmėsi naujo kūrinio — “Žmogus, kuris mane mylėjo”. Jame jau veikė originali neigiama asmenybė, patraukusi žiūrovų dėmesį ne mažiau už patį supermeną. Tai buvo Džeivsas — dviejų metrų ir dvidešimties centimetių ūgio milžinas, Otelo žvilgsniu ir žmogžudžio kumščiu.

Šis gorila netrukus užtemdė patį Bondą. Rodžeriui Mūrui labai rūpėjo Bondas, nes per ji pelnė sau krūvą pinigų ir pasaulinę šlovę. Bet jam sportiškos išvaizdos, triukus atlikdavo kaskadininkai, antrininkai bei techninė filmo kūrėjų grupė. Filmai su Šonu Koneriu buvo įspūdingesni 1979 m. pasirodė dar vienas Levio Žilbero filmas, kuris gerokai skyrėsi nuo ankstesniųjų. Tai buvo savotiška duoklė to meto žiūrovų skoniui: pamėgtas herojus susidomėjo globaliniais žvaigždžių karais, kitų planetų kolonizavimu. Tačiau filmų populiarumas vis mažėjo. Vis tik superagento 007 nuotykius matė daugiau negu milijardas Vakarų žiūrovų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.