Spa 7, 2022
130 Views
Komentavimas išjungtas įraše KIEK PASAULYJE DŽEIMSŲ BONDŲ

KIEK PASAULYJE DŽEIMSŲ BONDŲ

Written by

1983 m. kažkam kilo gudri mintis nufilmuoti dvi priešingas versijas. Vienoje pagrindini vaidmenį vėl atliko Šonas Koneris, gavęs už penkis milijonus dolerių o kitoje — Rodžeris Mūras, išsireikalavęs dviejų milijonų. Taigi Koneris suvaidino savo mėgiamą herojų filme “Niekada nesakyk niekada” (kurį neseniai matė ir Lietuvos žiūrovai), o Mūras — “Aštunkojyje”. Kaip atsitiko, kad nepralenkiamas Šonas Koneris po tiek metų pertraukos vėl virto supermenu?

Ironiškas pavadinimas buvo susijęs su garsiu herojaus priežodžiu. O gal tai reiškė, kad aktoriaus ryšys su herojumi yra amžinas? Po dvylikos metų Šonas Koneris kažkodėl vėl panoro imtis senojo vaidmens, galbūt manė galėsiąs suvaidinti ji kitaip. Naujasis filmas parodė, kad laikas nė kiek nesumažino jau penkiasdešimt ketverių metų sulaukusio aktoriaus agresyvumo. Šis lyg ir jubiliejinis kino gaminys buvo pastatytas pagal tipišką senųjų filmų versiją.

Nors triukų ir efektų jame daugiau negu kokiame nors kitame filme, kūrinys žavėjo kinematografininkų sumanumu ir veiksmo lengvumu. Tik senajam naujajam Bondui jau teko pasidaryti plastinę veido operaciją, kainavusią tik šimtą tūkstančių dolerių, ir nusidažyti plaukus. Brokolis ir Mūras nutarė susukti dar vieną bondiškąji šedevrą. Tai Džono Gleno režisuotas Požinris žmogžudystę. Scenarijaus bendraautoriumi tapo Ričardas Meibaumas, sukinėjęsis aplink filmo kurėjus nuo pat pirmojo pastatymo. Įžanginę dainelę sukūrė ir atliko grupė “Duran Duran”. Dar visai neseniai “Požiūris i žmogžudystę” garsėjo kaip nuostabaus kino žaidimo viršūnė.

Kūrėjai kvailiojo kaip išmanė: filme neveikė fizikos dėsniai, žmonės kilo j orą kaip paukščiai, o Džeimsas Bondas, vos išsipainiojęs iš baisiausios istorijos, rasdavo jėgų išgerti šampano taurę su partnere Tone Roberts. Beje, už šį žaidimą Rodžeris Mūras gavo jau keturis milijonus dolerių. Pikti liežuviai sakė, kad nors Mūras tebevaidino supermeną, deja, neišvengė laiko pirštų.

Herojaus išvaizda jau nekėlė susižavėjimo. Todėl meilės scenos — ar jose dalyvautų juodoji populiarioji serialo žvaigždė Greisė Džons, ar saldžioji blondinė Tonė Roberts — nufilmuotos tarsi pro rūką, žiūrovai mato tik veidus ir pečius. Laikui negalėjo atsispirti net superagentas, nors ir pasitelkęs humorą bei autoironiją. 1986 metais vėl pradėta kurti naują — jauną, šviesų ir nesunaikinamą Džeimsą. Idealiu aktoriumi šiarn vaidmeniui pripažintas Anglijos teatruose vaidinęs Timotis Daltonas. Šis vyriškis, 1964-aisiais debiutavęs teatre, turėjo jau keturiaselešhnt metų ir buvo talentingai atlikęs ne vieną sudėtingą vaidmeni.

Teatro scenoje jis dažnai įkūnydavo Šekspyro herojus ir buvo žinomas kaip Vanesės Redgreiv partneris. Su ja Daltonas vaidino Kromvelio filme “Liūtas žiemą” bei pagarsėjusiame televizijos seriale “Džeinė Eir”. Šis aukštas ir tvirto veido, iššaukiančio žvilgsnio aktorius tapo tikruoju Konerio pasekėju, atitikęs Džeimsą Bondą “kūnu ir siela”. Filme “Gyvoji dienos šviesa” jis pirmąkart įsijautė į Bondo dvasią. Tiesa, Bondas jame kitoks ir gerokai nutolęs nuo prieš dvidešimt penkerius metus pasaulj paleisto supermeno. Iš pažodžiui išversto filma pavadinimo sunku suprasti pagrindinę idėją, bet JAV visi žino žargonišką posaki: “Taip tave išgąsdinsiu, kad išleisi dvasią”. Tai ir yra naujojo nuotykių filmo pagrindinė mintis.

Tik meilės intriga neatitinka anksčiau sukurto Bondo — moterų suvedžiotojo — paveikslo. Pasirodo, meilė išblėso dėl AIDS pavojaus. Filmo veiksmas nukeltas į Vieną, Bratislavą ir Afganistaną. Režisierius Džonas Glenas nepersistengė — filmo įvykiai pakankamai tikroviški. Tačiau žmonės ne taip lengvai užmiršta senąji Bondą. 1989 m. JAV savaitraštis “People” paskelbė škotų aktorių Šoną Koneri seksualiausiu metų vyriškiu.

Leidinys teigė, kad šis vairuotojo ir tarnaitės sūnus iš Edinburgo “yra toks patrauklus, kad moterys nori ji užkariauti, o vyrai trokšta būti į ji panašūs”. Tiesa, pats Koneris mano kiek kitaip. Jam atrodo, kad žaviausiu pastarųjų metų vyriškiu turėjo būti pripažintas Michailas Gorbačiovas. Aktorius teigia, kad šis politinis veikėjas yra labai efektingas vyriškis, be to, jo charakteris — “tai neįprastas inteligentiškumo, šalto proto ir įgimto linksmumo derinys”. “Gorbačiovas panašus į Budą”, — apibendrina garsusis Bondo atlikėjas.

Bondo šlovė neblėsta. Dabar agentu 007 žavisi Rytų bloko žiūrovai. Amžina, atrodo, ir Bondo tema. Matyt, žmogui įgimtas polinkis žaisti ir vaidinti. Panašaus pobūdžio filmai savotiškai skatina tokius norus. Džeimso Bondo žaidimai yra tokie fantastiški, stebuklingi ir nekasdieniški, kad būtinai ką nors sužavi. Filmus apie Bondą mėgo ir buvęs JAV prezidentas Džonas Kenedis.

Auga nauja karta — ji dar nematė populiariojo herojaus, keliaujančio iš ekrano į ekraną nuo 1962-jų. O galbūt kur nors Holivude jau skaitomas naujas scenarijus ir naujas aktorius pasirinks virsti supermenu.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.