Gru 14, 2022
248 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mažiems kūdikiams viduriai gali užkietėti, kai nepakanka maisto

Mažiems kūdikiams viduriai gali užkietėti, kai nepakanka maisto

Written by

Vidurių užkietėjimas. Mažiems kūdikiams viduriai gali užkietėti, kai nepakanka maisto: mažai yra motinos pieno, po maitinimo kūdikis atpila ar išvemia. Tokiais atvejais pakanka jam duoti daugiau valgyti, stengtis, kad neatpiltų ar neišvemtų, ir viduriai sunormalės.

Kita užkietėjimo priežastis nepakankamas virškinimo trakto pajėgumas ir maisto susilaikymas žarnyne, ypač vienodu maistu maitinamiems vaikams. Pavyzdžiui, viduriai gali užkietėti kūdikiui, nuolat gaunančiam daugiau kaip litrą pieno (per parą) ir nevalgančiam jokio kito maisto. Panašiai gali atsitikti vyresniems vaikams, kurie gauna daug pieno, kiaušinių, mėsos, o visai nevalgo daržovių, vaisių.

Šios kilmės užkietėjimui gydyti geriausiai tinka mišrus maistas. Kūdikiams vietoj pieno duokite kefyro, taip pat daržovių košės, vaisių bei daržovių, sulčių. Vyresniems vaikams tinka rupi duona, daržovės, vaisiai, kefyras, rūgusis pienas ir kt.

Labai jautriems ir nervingiems vaikams viduriai gali užkietėti dėl žarnų spazmų. Jiems būna priepuoliniai pilvo skausmai, be to, jie tuštinasi kas 2-3 dienos kietomis, ožkos spirų pavidalo išmatomis.

Dažnai viduriai užkietėja vaikams, sergantiems rachitu, skydliaukės nepakankamumu (hipotireoze), Dauno liga, perdozavus vitaminą D. Taip atsitinka ir vaikams, kurie nuolat laikomi kambaryje, mažai juda, nepakankamai būna arba visai nebūna gryname ore.

Nors retai, bet viduriai gali užkietėti, susiaurėjus išeinamajai angai ar tiesiajai žarnai, dėl riestinės žarnos anomalijų ir kt. Gydant vidurių užkietėjimą, kaip minėta, svarbiausia sureguliuoti dietą. Ji turi būti mišri. Duokite vaikui daug daržovių, vaisių, rupaus maisto (geriausiai rupios duonos), kefyro ar rūgusio pieno. Be to, sutvarkykite vaiko režimą.

Maitinkite jį tik nustatytomis valandomis, kasdien vežkite į lauką (nors 3-4 valandoms), didesnius vaikus priverskite daugiau judėti, įtraukdami juos į judrius žaidimus. Rytą pavalgius, vaikus pratinkite pasėdėti ant puoduko. Jei šios priemonės nepadeda, tai kasdien galima duoti žuvų taukų po 1-2 arbatinius šaukštelius arba vazelino aliejaus. Patartina pilvo masažas, gimnastika, ypač sergantiesiems rachitu, hipotireoze, Dauno liga.

Klizmų vaikams venkite daryti, nes galite traumuoti tiesiosios žarnos gleivinę. Be to, pripratę prie klizmų, vaikai nesistengia ir nebegali išsituštinti. Klizmos daromos kas 2-3 dienos, kai jokios kitos priemonės nepadeda. Kartais išmatos būna labai kietos, ir klizma jokio efekto neduoda. Tuomet jas tenka pašalinti tiesiog pirštu.

Spazmų sukeltas vidurių užkietėjimas gydomas antispazminiais milteliais, kuriuos išrašo gydytojas. Kai viduriai esti užkietėję dėl vystymosi anomalijų, vaikai operuojami.

Nepraktikuokite patys ilgai gydyti vaiko vidurius paleidžiančiais medikamentais. Iš pradžių gali būti neblogas efektas, bet vėliau vaikas visai nebegalės be vaistų išsituštinti, o ir tie patys vaistai ilgainiui nebeveiks.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.