Gru 16, 2022
39 Views
Komentavimas išjungtas įraše Naujagimiams, kūdikiams pilvo skausmai

Naujagimiams, kūdikiams pilvo skausmai

Written by

Pilvo skausmai. Naujagimiams, kūdikiams, dažnai ir vyresniems vaikams pilvo skausmai paprastai atsiranda dėl skrandžio ar žarnų spazmų, maitinimo metu prisirijus oro, žarnose susikaupus dujoms, esant kirmėlėms ir t. t. Tokiais atvejais skausmai yra priepuolinio pobūdžio.

Vaikai pasidaro neramūs, verkia, blaškosi, o spazmoms praėjus arba išėjus dujoms, jie aprimsta. Tačiau po kurio laiko skausmų priepuolis vėl pasikartoja. Šie pilvo skausmai kūdikių gyvybei nepavojingi. Pakanka juos palaikyti stačiomis, kad atsirūgtų (jei skrandyje prisirinkę oro), ir skausmo praeina.

Susikaupus žarnose dujoms ar esant jų spazmams, masažuojamas pilvas, kūdikis paverčiamas ant vieno, ant kito šono, į išeinamąją angą įstumiamas dujų vamzdelis ar padaroma klizma (ypač užkietėjus viduriams), ant pilvo uždedamas šiltas kompresas. Kad šios kilmės pilvo skausmai praeitų, paprastai pakanka išvardytų priemonių.

Yra ir kitų priežasčių, dėl ko skauda pilvą. Pavyzdžiui, mechaninės kliūtys žarnyne. Tada gali sutrikti normali žarnų turinio evakuacija, t. y. kūdikis nesituština, sutrinka žarnų kraujotaka (gangrenuoja žarnos ir kt.). Čia turime omenyje sunkias ligas, kaip žarnų apsisukimą, žarnų įstrigimą viena į kitą, žarnų įstrigimą į išvaržos maišą (dažniausiai kirkšnies srityje) ir kt. Tokiais atvejais pilvo skausmai būna labai stiprūs ir pastovūs, vaikai blaškosi, neranda vietos. Pilvas esti išpūstas, skausmingas, kartais jame galima užčiuopti įvairaus didumo gumbus. Vaikų būklė greit blogėja, paaštrėja veido bruožai, akys įkrinta, apie jas atsiranda tamsūs ratilai. Tuomet kuo skubiausiai iškvieskite gydytoją arba vežkite vaiką į artimiausią gydymo įstaigą.

Tik skubi gydytojo pagalba gali jį išgelbėti. Pilvo skausmai gali būti ir uždegiminės kilmės, kai susergama kirmėlinės ataugos uždegimu (apendicitu), plonosios ir storosios žarnos, taip pat kepenų ir tulžies pūslės bei jos takų uždegimu ir kt.

Pasitaiko ir refleksinių pilvo skausmų, kai uždegiminiai procesai vyksta ne vidaus organuose. Pavyzdžiui, pilvą dažnai skauda sergantiesiems angina, meningitu, plaučių, gerklų, inkstų geldelių uždegimu ir kt. Tokie pilvo skausmai būna įvairaus intensyvumo, būdingi vienai ar kitai ligai, kurią gali nustatyti tik gydytojas.

Įsidėmėkite Jeigu pilvo skausmai nepraeina per 1-2 val., nesivadovaukite nekvalifikuotų žmonių patarimais ir negydykite vaikų patys. Būtinai iškvieskite gydytoją, kad nereikėtų paskui graužtis dėl užleisto apendicito, žarnų nepraeinamumo ar kitos sunkios ligos, kuri, pavėluotai pradėta gydyti, gali baigtis tragiškai.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.