Bal 22, 2017
57 Views
Komentavimas išjungtas įraše Turbūt nemaloniausi vaikystės prisiminimai susiję su ausų skausmu

Turbūt nemaloniausi vaikystės prisiminimai susiję su ausų skausmu

Written by

Turbūt nemaloniausi vaikystės prisiminimai susiję su ausų skausmu.Tiesą sakant, ausų skausmas nėra iš maloniųjų. Galite su juo kovoti, lašindami į ausis vaistus ar net česnakų sultis arba valgydami sriubą ir skalaudami gerklę.Taip išplausite gleives ir išplėsite Eustachijaus vamzdelius. Šilti ir šalti kompresai taip pat padės sumažinti skausmą.

Lašinkite lėkštutę pripilkite karšto vandens, pridėkite arbatinį šaukš­telį kūdikių aliejaus, mineralinio aliejaus ar alyvuogių alie­jaus ir palaikykite minutę. Patikrinkite aliejaus temperatūrą, užlašindami j o ant riešo. Tada įlašinkite kelis lašus šilto aliejaus į ausį, kad sumažintumėte skausmą. (Įspėjimas: jokiu būdu nelašinkite skysčių į ausį, jeigu manote, kad gali būti trūkęs ausies būgnelis. Tai rodo ausies išskyros.)

Išdžiovinkite ausis 

Išbandykite prieskoniais pagardintą vištienos sultinį ar de­ginančią aitriųjų paprikų sriubą. Prieskoniai skatina skysčių nutekėjimą iš ausies, mažindami skausmingą spaudimą.

Kasdien gerkite daug vandens. Raumenys, kurie dirba tuo metu, kai jūs ryjate, padeda atsiverti ausies trimitui (Eustachi­jaus vamzdeliui), leisdami ausiai išdžiūti.

Skalaukite gerklę šiltu, sūriu vandeniu. Tai padeda geriau aprūpinti ausies trimitą krauju ir sumažinti tinimą, kuris gali jį užkimšti.

Išbandykite ežiuolių ir kanadinių auksašaknių preparatus. Ežiuolės padeda jūsų organizmui kovoti su infekcija, o auksa- šaknės išdžiovina ausies skystį. Į nedidelį kiekį vandens įla­šinkite po pilną pipetę abiejų vaistažolių tinktūrų ir gerkite kas 2—3 valandas.

Naudokite papildomą pagalvę, kad miegant galva būtų pakelta aukščiau negu įprastai. Tai leis ausims išdžiūti, todėl sumažės spaudimas ausyse.

Šildykite ir šaldykite

Atsigulkite ant šono ir prie ausies pridėkite butelį su šiltu vandeniu ar šildymo pagalvėlę. Galite naudoti ir karstame vandenyje sudrėkintą, rankšluostį. Šiluma gerina kraujo nute­kėjimą į ausį ir padeda sumažinti spaudimą. Kitas šilumos šaltinis yra plaukų džiovintuvas. Nustatykite džiovintuvą ties žemiausia padala ir, laikydami jį 15 cm ats­tumu nuo ausies, nukreipkite į ją oro srovę.

Kad „atitrauktumėte“ pažeistos ausies uždegimą, mūvėkite šaltas kojines, o prie ausies laikykite šiltą kompresą. Sumir­kykite medvilnines kojines lediniame vandenyje, isgręzkite jas ir uždėkite ant padų. Kad kojinės laikytųsi, užsimaukite vil­nones kojines. Tuo pat metu prie skaudančios ausies pridėkite karštą drėgną kompresą.

Palengvinkite skausmą česnaku

Kiekvieną dieną suvalgykite vieną ar dvi šviežio česnako skilteles. Aštrus svogūnėlis padeda įveikti virusus ir bakterijas. Kai kurie drąsuoliai česnako skilteles tiesiog sukramto. Tačiau galite jas susmulkinti, sumaišyti su alyvuogių aliejumi ir užtepti ant mėgstamos duonos riekelės.

Jeigu šviežias česnakas kenkia skrandžiui, vartokite česnakų kapsules.

  • Pasigaminkite antibakterinių ausų lašų. Išspauskite česnako skiltelę ir sumaišykite kelis lašus šių antibakterinių sulčių su arbatiniu šaukšteliu alyvuogių aliejaus. Lašinkite į ausį, kad kuo greičiau būtų įveikta infekcija.

Pašalinkite ausų sierą

jeigu ausys gamina per daug sieros arba jūs, bandydami sieią iškrapštyti, netyčia įstūmėte ją į kanalą, gali susiformuoti ausies kamštis. Tai sukelia skausmą, ūžimą ausyje, klausos ir pusiau­svyros sutrikimus. Norėdami sieros kamštį pasalinti, pirmiausia į ausį ko nors įlašinkite, kad siera suminkštėtų o paskui ausį iš­plaukite, išimdami lipnią masę.

Kad siera suminkštėtų švelniai masažuokite vietą tiesiai uz ausies spenelio. Tada kelis kartus truktelkite spenelį, tuo pat metu išsižiodami ir užsičiaupdami.

Suminkštinkite ir išplaukite

Prieš guldami pipetę pritraukite šilto alyvuogių aliejaus ir sulašinkite į pažeistą ausį. Leiskite minkštinimo skysčiui per naktį atlikti savo darbą. Ausį užkimškite vata (kad neišteptu­mėte pagalvės).

Šilto alyvuogių aliejaus procedūrą kartokite tris ar keturias dienas. Jeigu siera suminkštėjo, ji pasišalins pati arba, plau­dami ausį, galite atsargiai ją išvalyti vatos tamponėliu.

Išdžiovinkite ausis

Baigę plauti sierą, išdžiovinkite ausis plaukų džiovintuvu. Nustatykite šaižiausio oro režimą ir nukreipkite oro srovę į ausį, laikydami džiovintuvą 30 cm atstumu nuo jos.

Valyti ar nevalyti?

Plaudami ausis, drėgnu flaneliniu skudurėliu gerai iššluos- tykite išorines ausų landas. Jeigu norite pašalinti sieros kamštį, iš pradžių suminkštinkite jį aliejumi (kaip aprašyta anksčiau). Jokiu būdu nekiškite ausų krapštuko ar kokio nors kito daikto. Jūs tik įstumsite sieros kamštį giliau, kur nėra riebalų liaukų, kurios kamštį suminkštintų tad jis sukietės kaip akmuo. Be to, galite pradurti ausies būgnelį ar pažeisti ausies kanalą.

Kai kurie specialistai mano, kad sotieji riebalai skatina orga­nizmą gaminti daugiau sieros ir daro ją lipnesnę. Mažiau var­tokite riebios mėsos, sviesto, kietojo sūrio ir hidrogemzuotų riebalų randamų apdorotuose maisto produktuose.

Jeigu nešiojate klausos aparatą, kas vakarą, išsiėmę jį prieš eidami miegoti, nušluostykite servetėle. Nuvalysite sieros likučius, neleisdami jiems susikaupti.

■ Žmonėms, ypač vyresniems, kurių ausys labai prižėlusios, plaukus reikėtų kirpti baterine ausų plaukų kirpimo mašinė­le. Tuomet siera neįsivels į plaukus aplink ausies kanalo ertmę.

Kaip gydyti išorinės ausies uždegimą

Pirmiausia pasitarkite su vaistininku. Apibūdinkite ligos simptomus, kad jis galėtų rekomenduoti tinkamus nerecep­tinius vaistus. Jeigu jums niežti ausį, kai kurie ausų lasai gali padėti, užkirsdami kelią infekcijai.

Taip pat galite lygiomis dalimis sumaišyti denatūruotą spiritą ir baltąjį actą ir švaria pipete įlašinti kelis lašus šio tir­palo į niežtinčią ausį. Pakreipkite galvą, kad tirpalas patektų į ausies kanalą, tada truktelkite ausies spenelį, kad jis visas sute­kėtų. Laikykite galvą pakreipę arba pagulėkite kelias minutes, tada palenkite galvį ant peties, kad ausis išdžiūtą. Acto rūgštis sukuria bakterijoms ir grybeliui nepalankią aplinką, spirite esantis alkoholis greitai išgaruoja, džiovindamas ausies kanalą.

Profilaktikos priemonės

Kelios paprastos priemonės padės jums apsisaugoti nuo ausą skausmo ar išorinės ausies uždegimo.

Jeigu esate peršalę, nosį pūskite švelniai. Stipriai pūsdami, galite bakterijas iš sinusą nustumti atgal į vidurinę ausį ir su­kelti infekciją.

Dažnos ausą infekcijos gali būti alergijos maistui požymis. Dažniausiai bėdą sukelia pieno produktai, kviečiai, kukurūzai, žemės riešutai ir apelsinai. Pabandykite kelias savaites nevalgyti Šią maisto produktą ir pažiūrėkite, ar jausitės geriau. Tada kurį laiką vėl juos vartokite. Jeigu ausis pradės skaudėti, tam tikrą maisto produktą turėsite visiškai atsisakyti.

Kramtykite becukrę kramtomąją gumą, turinčią saldiklio ksilitolio, gaunamo iš karpytojo beržo (jo yra braškėse ir slyvose). Atlikus bandymą, paaiškėjo, kad vaikai, kurie du mė­nesius penkis kartus per dieną sukramtydavo po du gabaliukus gumos, ausą infekcijomis sirgdavo daug rečiau. Ksilitolis gali nuslopinti bakteriją sukeliančią vidurinės ausies infekciją, augimą.

Nebandykite iš ausą išvalyti visos sieros

Kad i ausis nepritekėtą vandens, maudydamiesi, plaudami galvą ar prausdamiesi po dušu, į jas įsidėkite ausų kamštukus. Rinkitės vaškinius ar silikoninius kamštukus, kurie yra minkšti ir gali prisitaikyti prie ausies kanalo formos, arba nusipirkite specialią, plaukikams skirtą ausą kamštuką. Ją yra ir vaikišką. • Nusimaudę ar nusiprausę po dušu, išdžiovinkite ausis. Nu­statykite plauką džiovintuvą ties žemiausia padala ir pūskite šiltą orą į ausį 30 sekundžią. Laikykite džiovintuvą 30 cm ats­tumu nuo ausies.

Nebandykite iš ausų išvalyti visos sieros. Kai jos šiek tiek yra, ji padengia ausies kanalą ir apsaugo vidinę ausį nuo drėgmės.

Venkite garsaus triukšmo. Jeigu dirbate triukšmingoje aplinkoje, nešiokite ausines. Ją galite nusipirkti parduotuvėse „Pasidaryk pats“.

Article Categories:
MEDICINA

Comments are closed.