Sau 21, 2023
373 Views
Komentavimas išjungtas įraše Araukarija (Araucaria) gražiausių kambariuose auginamų spygliuočių gėlių

Araukarija (Araucaria) gražiausių kambariuose auginamų spygliuočių gėlių

Written by

Araukarinių (Araucariaceae) šeimos. Kambariuose dažniausiai auginama kilnioji araukarija – A. excelsa R. Br., kilusi iš Australijos,- viena iš gražiausių kambariuose auginamų spygliuočių gėlių, taisyklingai, horizontaliai išdėstytomis šakomis.

Araukarijos nemėgsta šilumos ir saulés kepinamos vietos. Gerai žiemoja šaltame (5-8 laipsnių temperatūros) kambaryje, saikingai laistant. Jaunoms araukarijoms reikia šiltesnés (8-14 laipsnių) vietos. Vasarą araukarijas galima laikyti sode arba balkone (pusiau pavėsyje arba pavėsyje). Laikant vasarą kambaryje, araukariją reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių – nuleisti ant langų užuolaidas.

Araukarijos persodinamos balandžio-gegužės mėnesiais kiek galima mažesnius vazonus su geru drenažu. Žemių mišinys sudaromas lygiomis dalimis iš viržinės ir lapinės žemės, trupučio paguléjusio molio smėlio.

Jos veisiamos viršūniniais ūgliais ir sėklomis. Ūgliai plaunami rugpjūčio mėnesį ir sodinami į drėgną rupų smė 20-25 laipsnių temperatūros kambariniame inspektėlyje; per 8-10 mėnesių ūgiai išleidžia šakneles.

Sėklomis araukarijos veisiamos rečiau. Išaugintos iš sėklų araukarijos būna su trumpesniais spygliais ir mažesnėmis šakomis. Araukarijas neretai puola kenkėjai, ypač tripsas ir skydamariai, kuriuos reikia naikinti purkščiant 0,1-0,3 procento nikotino sulfato skiediniu.

Skaitykite:

Fikusas (Ficus) – atogrąžinių Indijos miškų augalas

Pasiflora (Kryžiažiedė) – Passiflora

Valisnerija (Vallisneria) vandeninis augalas

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.