Sau 23, 2023
205 Views
Komentavimas išjungtas įraše Laurų medis (Laurus) žaliuojantis, greit augantis, sumedėjęs augalas

Laurų medis (Laurus) žaliuojantis, greit augantis, sumedėjęs augalas

Written by

Laurinių (Lauraceae) šeimos. Visad žaliuojantis, greit augantis, sumedėjęs augalas. Laisvai auga Viduržemio jūros pakraščiais ir TSRS teritorijoje (Kaukaze, Kryme). Laurų medžio lapus šeimininkės vartoja kaip prieskonius. Senovės Romoje ir Graikijoje laurų lapų vainikais būdavo apdovanojami ypatingai pasižymėję karžygiai ir poetai. Kambariuose dažniausiai auginamas taurusis lauras L. nobilis L., veisiamas sėklomis, ūgiais ir atžalomis.

Jis gerai auga žemių mišinyje iš 4 dalių molingos veleninės, 2 dalių lapinės žemės, 1 dalies smėlio ir ragų drožlių. Kad išaugtų gražus krūmelis, rugpjūčio mėnesį visus jaunus laurų medžio ūgius reikia apgenėti. Mažų, 15-20 centimetrų aukščio krūmelių viršūnėles reikia nugnybti, kad pradėtų šakotis. Žiemą laurų medis mažai laistomas ir laikomas vėsiame, 5-8 laipsnių temperatūros kambaryje.

Vasarą jis gali būti laikomas balkone arba sode pusiau užpavėsintoje vietoje. Laurų medį labai puola skydamariai, todėl dažnokai reikia plauti 0,4 procento žaliojo muilo tirpalu ne tik jo lapus, bet ir stiebą bei šakutes.

Skaitykite:

Ožekšnis (Euonymus) visad žaliuojantis krūmelis

Aukuba (Auksamedis) – Aucuba Visad Žaliuojantis Krūmelis

Augalų Parinkimas, Atsižvelgiant Į Kambarių Sąlygas

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.