Rgp 13, 2023
143 Views
Komentavimas išjungtas įraše Monstera (Monstera)

Monstera (Monstera)

Written by

Gentyje yra 50 rūšių. Priklauso ajerinių (Araceae) šeimai. Tai visžalės lianos su kabančiomis orinėmis šaknimis.

Nuostabioji monstera (M. deliciosa) yra didingas kambarinis augalas, atkeliavęs iš drėgnųjų Brazilijos atogrąžų miškų. Lapai stambūs, giliai skiautėti, su ovaliomis skylutėmis. Išleidžia stambias, orines šaknis. Gerai auga kambariuose, didesnės monsteros net žydi. Žiedynas – burbuolė, apsupta baltu apyžiedžiu.

Monsterą reikia auginti šviesioje vietoje, prie lango. Jei trūksta šviesos ir maisto medžiagų, užauga neskiautėti, ne tokie dekoratyvūs lapai. Labai didelius augalus tenka perkelti į visuomenines, šiltas, be skersvėjų, aukštesnes patalpas. Kuo didesnis augalas, tuo rečiau jis persodinamas. Dieną prieš lietų, ant monsteros lapų susidaro vandens lašai.

Dauginama auginiais, supjaustant stiebą gabaliukais su akute. Galima ilgas šakas prilenkus apiberti drėgnomis durpėmis, drėkinti, aplinkos temperatūra turi būti ne mažiau 20°C. Iš kiekvieno bamblio išsivysto ūgliai ir šaknelės. Tada šaka supjaustoma ir auginiai susodinami į vazonus su trąšia žeme. Vasarą reikia patręšti mineralinėmis trąšomis.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.