Geg 10, 2024
38 Views
Komentavimas išjungtas įraše Pavasarinis adonis – daugiametis, žolinis, dekoratyvinis augalas

Pavasarinis adonis – daugiametis, žolinis, dekoratyvinis augalas

Written by

Pavasarinis adonis priklauso vėdryninių (Ranunculaceae) šeimai. Tai daugiametis, žolinis, dekoratyvinis augalas. Lietuvos TSR savaime neauga, bet gali būti sėkmingai auginamas. Žydi anksti pavasarį stambiais, auksinės spalvos žiedais. Savaime auga Pietų Pavolgyje, Azijoje ir Pietų Sibire.

Vaistinei žaliavai gaminti antžeminės augalų dalys renkamos žydėjimo metu; džiovinamos pavėsyje, bet greitai. Žaliavoje svarbiausios veikliosios medžiagos yra cardiaca grupės gliukozidai — adonizidas ir adonivernozidas, kurie veikia širdies muskulatūrą.

Farmacinė pramonė iš adonio žolės (Herbą Adonidis vernalis) gamina keletą svarbių preparatų. Tačiau aktyviausieji preparatai gaunami tada, kai jie gaminami iš žalios, nedžiovintos, stabilizuotos žolės (Intractum Adonidis). Tinctura Adonidis, Infusum Adonidis veikia silpniau. Adonio preparatai yra mėgstami gydytojų, nes jie neturi kumuliatyvinio veikimo. Jie turi būti vartojami gydytojui kontroliuojant. Reikia nepamiršti, kad Extractum Adonidis tris kartus aktyvesnis, negu Tinctura Adonidis.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.