Geg 15, 2024
42 Views
Komentavimas išjungtas įraše Arbatinis grybas priklauso aukšliagrybių klasei

Arbatinis grybas priklauso aukšliagrybių klasei

Written by

Arbatinis „grybas” priklauso aukšliagrybių (Ascomycetes) klasei, Saccharomycetaceae šeimai. Iš tiesų tai nėra pilna to žodžio prasme grybas, bet dviejų mikroorganizmų simbiozės padarinys — mielių grybelio (Torula) ir acto rūgšties bakterijos (Bacterium xylinum). Kai kurie autoriai nurodo, kad dažnai kartu gyvena ir kita bakterija (Bacterium gluconicum). Mielių grybeliui reikalingas maitinamasis skiedinys, kuriame būtų cukraus. Grybelis skaldo cukrų į alkoholį ir anglies dvideginį. Aukščiau minėtosios bakterijos alkoholį perdirba į acto rūgštį. Vadinasi, šie mikroorganizmai vienas kitam padeda maitintis, gyventi ir daugintis.

Grybo maitinamajame skiedinyje, vykstant gyvybiniams procesams, pasigamina nemaža produktų, kaip gliukoninė rūgštis, medžiaga, panaši į askorbininę rūgštį, ir kitos rūgštys. Minėtųjų organinių rūgščių kompleksas teigiamai veikia raumenų darbingumą, suaktyvina medžiagų apykaitą ir net pagerina virškinimą.

Pastaruoju metu minėtuoju „grybu” susidomėjo mokslinės įstaigos, ir jau yra atlikta nemaža tyrimų, patvirtinančių jo gydomąsias savybes. Konstatuota, kad maitinamoji terpė turi bakteriostatinių ir bakteriocidinių savybių. Omsko klinikose atlikti stebėjimai parodė, kad, sergant angina, enterokolitu, gaunami teigiami rezultatai, geriant „grybo” maitinamąją terpę. Reikia tikėtis, kad greitu laiku minėtasis „grybas” bus įtrauktas į oficialius gydomuosius preparatus.

Pagal TSRS Sveikatos ministerijos Vyriausiosios farmacijos valdybos 1955 m. informacinį laišką Nr. 2(10) patariama „grybą” auginti taip. 2 litrų talpos stiklinis indas pripilamas normalios koncentracijos, tikrų arbatžolių arbatos, kuri pasaldinama (į vieną litrą dėti 50—60 g cukraus); paskui tirpalas atvėsinamas iki kambario temperatūros (20°C), įdedamas gabalėlis arba sluoksnis, grybienos ir indas laikomas kambario temperatūroje. Minėtame skiedinyje „grybas” suskaldo cukrų į aukščiau minėtus organinius junginius. „Grybo“ terpė geriama po 2—3 parų.

Geriama po 100 ml 3 kartus per dieną; išgėrus patariama valandą gulėti. Sergant angina, patariama minėtuoju tirpalu plauti gerklę

Article Categories:
Sveikata ir medicina

Comments are closed.