Rgp 18, 2023
181 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fuksija (Fuchsia)

Fuksija (Fuchsia)

Written by

Gentyje yra apie 100 rūšių. Priklauso nakvišinių (Onagraceae) šeimai. Auga Amerikoje, Naujojoje Zelandijoje. Tai nedideli dekoratyvus medeliai, krūmeliai ar puskrūmiai priešiniais lapais, vamzdiškais žiedais su raudona ar balta taurele. Gausiai žydinčios fuksijos yra mėgstamos kambarinės gėlės.

Daugiažiedė fuksija (F. fulgens) turi stambius 15-20 cm ilgio širdiškus lapus. Žiedai svyrantys raudoni, sukrauti į viršūnines kekes. Vainikėlio taurelė 5-10 cm, o vainiklapiai – 1 cm ilgio. Taurėlapiai trumpi, su balta ar žalsva viršūne. Gausiai ir ilgai žydi birželio-rugpjūčio mėnesį.

Per žiemą fuksijos laikomos vėsesnėje temperatūroje, mažiau laistomos. Pavasarį seni kerai apkarpomi ir persodinami. Laistant šiltu vandeniu, jie greitai pradeda augti ir žydėti.

Dauginama auginiais, rečiau sėklomis. Auginiai imami vasario-kovo mėnesį nuo peržiemojusių augalų, sodinami į lengvos žemės mišinį, laikoma 16-18°C temperatūroje.

Įsišaknyja greitai, per dvi savaites. Naudinga į žemių mišinį pridėti sutrinto kiaušinio lukšto. Fuksijoms reikia nuskinti viršūnėles, kad jos šakotųsi ir suformuotų gražų kerą.

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.