Rgp 17, 2023
177 Views
Komentavimas išjungtas įraše Meilenis (Hippeastrum)

Meilenis (Hippeastrum)

Written by

Gentyje yra 75 rūšys. Priklauso amarilinių (Amaryllidaceae) šeimai. Auga Amerikos žemyno tropikuose ir subtropikuose. Tai svogūniniai augalai, su diržiškais, iki 70 cm ilgio lapais, ir ilgais žiedynais, kuriuose būna 1-6 stambūs įvairių spalvų žiedai. Žydi žiemą ir pavasarį. Sukryžminus kai kurias rūšis, išvesta daug hibridinių veislių. Jos vadinamos hibridiniais meileniais (H. hortorum).

Reguliuojant ramybės periodo laiką, meilenius galima pražydinti numatytam terminui: Naujiems metams ar vėliau. Žiemą ir pavasarį meileniai kambaryje žydi, auga, suformuoja naujus svogūnėlius. Vasaros pradžioje galima pasodinti lauke. Rugpjūčio mėnesį meileniai pereina į ramybės būseną, kuri trunka 2 mėnesius.

Svogūnia persodinami į vazonėlius ir laikomi tamsioje vėsioje patalpoje. Laistoma kas 2 savaitės. Po 2 mėnesių pradeda augti žiedynstiebiai. Greičiau pradeda augti, jeigu vazonėlį, atnešę į patalpą, padedame prie radiatoriaus. Žiedynstiebiams užaugus 6-10 cm, augalai statomi į šiltą, šviesią vietą ir pamažu pradedami vis gausiau laistyti pašildytu, apie 25°C temperatūros vandeniu. Taip svogūnai pažadinami iš ramybės per 30 dienų ir greičiau.

Pražydę augalai laikomi 12-14°C temperatūroje, kad ilgiau žydėtų. Peržydėjusių augalų svogūnai auga toliau. Senesni kaip 5 metų svogūnai gali žydėti 2-3 kartus per metus, tačiau tuo atveju kitais metais būna išsekę ir nežydi. Kiekvienas svogūnas gali būti auginamas 10-20 metų. Meileniai dažniausia dauginami svogūnais, užaugančiais šalia pagrindinio.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.