Sau 16, 2023
299 Views
Komentavimas išjungtas įraše Galenis (Kambarinis klevelis) (Abutilon)

Galenis (Kambarinis klevelis) (Abutilon)

Written by

Dedešvinių (Malvaceae) šeimos. Galenis kilęs iš Pietų Amerikos. Tai puošnus medelis šviesiai žaliais, klevą primenančiais, arba margais lapais. Žydi įvairių spalvų žiedais saulėtoje vietoje nuo ankstyvo pavasario iki rudens.

Galenis laikomas ant lango 8-14 laipsnių temperatūros kambaryje. Vasarą gali būti laikomas lauke, sukasus vazonus į lysvę saulėtoje vietoje. Augimo metu galenis tręšiamas organinėmis trąšomis (karvių mėšlo arba paukščių išmatų srutomis). Pavasarį išbėgusius ūgius reikia apgenėti.

Chrizantema (Skaistažiedė) (Chrysanthemum)

Galenis veisiamas sėklomis ir ūgliais. Sėklos sėjamos vasario mėnesį į lengvos sudėties žemę ir daiginamos šiltoje vietoje. Ūgliams imamos jaunų šakučių viršūnėlės (žiedų pumpurai nukerpami) su 3-4 lapais ir sodinamos į smėlį kambariniame inspektėlyje arba specialiai paruoštame vazone, kuris uždengiamas stiklu. Lengvai įsišaknija 20-25 laipsnių temperatūroje.

Persodinant žemių mišinys sudaromas iš 2 dalių velėninės, 1 dalies durpinės arba lapinės žemės ir atitinkamo kiekio smėlio. Nemėgsta didelių vazonų. Žiemos metu galenį reikia saikingiau laistyti, o augimo metu gausiai. Kambariuose dažniausiai auginamas hibridinis stambiažiedis galenis A. hybridum maximum, kilęs iš Pietų Amerikos.

9 geriausiai orą drėkinančių augalų

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.