Sau 17, 2023
138 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ciklamenas (Alpių žibuoklė) – Cyclamen

Ciklamenas (Alpių žibuoklė) – Cyclamen

Written by

Raktažolinių (Primulaceae) šeimos. Kambariuose daugiausia auginami persiškieji – C. persicum Mill. ir europiniai C. europaeum L. ciklamenai. Ciklamenai žydi žiemą gracingais, kvepiančiais, baltais, rožiniais, raudonais, margais įdomios formos žiedais. Lapai taip pat labai puošnūs, tamsiai žali su šviesesnėmis dėmelėmis.

Ciklamenai veisiami sėklomis ir dalijant gumbus. Kambariuose veisti ciklamenus yra sunku, todėl patariama jų įsigyti sodininkystėse arba gėlių parduotuvėse. Kambarį, kuriame auga ciklamenai, reikia gerai vėdinti. Gerai žiemoja ciklamenai 10-14 laipsnių temperatūros šviesiame kambaryje. Laistyti juos reikia saikingai, geriausia iš apačios, įpilant vandens į padėtas po vazonu lėkšteles, nes, užpylus vandens ant gumbų viršūnės, ciklamenai sunyksta. Taip pat negalima ciklamenų perdžiovinti, nes nuo to jų žiedai žydi po lapais arba visai nebe. išsivysto.

Peržydėję, su pageltusiais lapais ciklamenai laikomi sausoje, vėsioje patalpoje ir 2-3 kartus per savaitę palaistomi, kad neperdžiūtų gumbai. Pavasarį ciklamenai išnešami į lauką ir sukasami į žemę pavėsingoje vietoje darže arba sode. Neturint daržo arba sodo, ciklamenus. reikia laikyti rūsyje.

Raktažolė (Primulė) – Primula

Rugsėjo mėnesį ciklamenai pradeda leisti mažus lapelius; tai ženklas, kad juos reikia persodinti. Persodinimui žemių mišinys paruošiamas iš 2 dalių velėninės, 1 dalies mėšlinės, 1 dalies lapinės žemės, 0,5 dalies smėlio ir 0,8 dalies sauso karvių mėšlo arba ragų drožlių. Persodinti reikia taip, kad gumbas nebūtų užpiltas žeme. Spalio mėnesį ciklamenai sunešami į kambarį ir statomi ant lango. Gerai prižiūrimi ciklamenai gali išgyventi keliolika metų.

10 geriausiai orą valančių augalų

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.