Sau 11, 2018
146 Views
Komentavimas išjungtas įraše Lietuviai nuo seno domisi taupymu ir investavimu

Lietuviai nuo seno domisi taupymu ir investavimu

Written by

Lietuviai nuo seno domisi taupymu ir investavimu. Būdų taupyti ir investuoti yra pačių įvairiausių, pradedant paprastu taupymu bankuose ar kredito įstaigose, baigiant prekyba valiutų biržose ar nekilnojamojo turto įsigijimu. Pastaraisiais metais laikyti pinigų bankuose neverta, nes metinės palūkanos siekia vos iki 1 proc. nuo laikomos sumos, kartais – ir dar mažiau. Kai iš bankų norima paimti paskolą, tuomet palūkanos yra nepalyginamai didesnės, tad žmonės vis dažniau raginami pasvarstyti, ar ne geresnė alternatyva – paskolos už užstatą.

Grįžtant prie investavimo, kaip sakoma, pinigai atneša pinigus, taigi tik investavus galima tikėtis, kad turėtoji pinigų suma išaugs. Taigi kur investuoti ir kaip investuoti sėkmingai? Tai klausimas, kurį galima užduoti ekspertams, tačiau investavimo alternatyvų ir būdų yra begalės – reikia išsirinkti sau tinkamiausius pagal galimos rizikos laipsnį, pagal investicijų tikėtiną grąžą ir laiką, kuris skiriamas investavimui.

Paklausti, kur investuoti geriausia, Lietuviai nė nedvejodami atsako, kad į nekilnojamąjį turtą. Tačiau žmonės tapo šiek tiek atsargesni po taip vadinamojo kainų burbulo, kai butų, namų, žemės ir kito nekilnojamojo turto kainos prieš maždaug 5 metus buvo neadekvačiai iškilusios. Šiandien situacija palankesnė, nes už tokią sumą, kiek tada kainavo vienas butas, šiandien galima įsigyti mažų mažiausiai pusantro ar net du tokius pačius objektus. Žinoma, ir anksčiau, ir dabar nuosavą būstą už grynuosius įpirkti sugebėjo ne kiekvienas, taigi tekdavo skolintis. Populiariausios paskolos buvo imamos iš banko, tačiau neretai žmones sudomindavo ir patraukliomis sąlygomis teikiamos paskolos už užstatą.

Dar viena populiari investicijų rūšis – tai investavimas į brangiuosius metalus ir brangakmenius. Lietuvoje ypač populiarus yra auksas, žmonės jį mielai perka ir pirko nuo seniausių laikų. Po truputį domimasi ir brangakmeniais, tačiau jiems reikia didelių investicijų, be to, investuotojai bijo būti apgauti ir įsigyti menkesnės vertės, nei jie iš tiesų yra, brangiuosius mineralus, jau nekalbant apie tai, kad vietoj autentiško akmens gali būti įsiūlyta pigi ir nieko verta kopija. Tad ir investuojant reikia būti budriems ir atsargiems.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ekonomikos rinka

Comments are closed.