Sau 18, 2023
581 Views
Komentavimas išjungtas įraše Palmės: Chamedorėja, Hovėja, Feniksas, Chameropsas ir Kokosinė palmė

Palmės: Chamedorėja, Hovėja, Feniksas, Chameropsas ir Kokosinė palmė

Written by

Chamedorėja vienintelė palmė, žydinti kambariuose. Žiedai smulkūs, malonaus kvapo, sutelkti į šluotelinį žiedyną; lapai plunksniški. Šviesos, šilumos bei drėgmės atžvilgiu nereikli. Pavasarį persodinama į lengvesnės sudėties žemių mišinį iš 1 dalies viržinės, 1 dalies lapinės, 1 dalies kompostinės žemės, 0,5 dalies smėlio ir trupučio molio.

Gražesnės chamedorėjos yra šios: Ch. fragrans, vidutinio platumo plunksniškais lapais, Ch. Schiedeana, plačiais, lancetiškais, plautuvo pavidalo, plunksniškais lapais. La. bai gražius lapus turi Ch. gracilis ir Ch. elegantissima

Hovėja (kencija) – viena iš gražiausių kambariuose auginamų palmių. Kilusi iš Australijos ir Ramiojo vandenyno salų. Laikoma kambaryje ant stalelio netoli lango. Jei langas yra pietų pusėje, reikia lengvai užpavėsinti. Žemių mišinys sudaromas toks pat, kaip ir chamedorėjoms. Gerai žiemoja 12-15 laipsnių temperatūroje.

Kambariuose auginti patariama šias hovejas: H. Belmoriana ir H. Forsteriana. Livistona graži ir gerai auganti palmè. Lapai vėduoklės pavidalo. Mėgsta užpavėsintą vietą ir šiltą (15-18 laipsnių temperatūros) kambario orą. Persodinama į tokį žemių mišinį: 2 dalys viržinės, 1 dalis veleninės, 1 dalis. kompostinės žemės ir 0,5 dalies smėlio. Puošnius lapus turi šios rūšys: L. chinensis ir L. australis.

Feniksas. Tai patvari ir mažai reikli, plunksniškais lapais palmė. Gerai auga tiek šiltuose, tiek ir šaltesniuose kambariuose. Mėgsta gerai vėdinamą, saulėtą kambarį ir nuolatinį purkštimą. Auginama žemių mišinyje iš 1 dalies lapinės, viržinės arba durpinės, 1 dalies molingos velėninės, 1 dalies kompostinės žemės ir 0,5 dalies smėlio.

Labai patvarūs yra šie feniksai: Ph. canariensis – iš Kanarų salų, tamsiai žaliais, blizgančiais lapais; datulė – Ph. dactylifera, iš Šiaurės Afrikos. Pas mus auga blogiau negu kiti feniksai, nes nepakenčia sauso kambario oro; Ph. rupicola, 13 Himalajų, žemaūgė, duodanti daug šoninių ūgių; Ph. silvestris, iš Indijos, puošniais lapais, ypač tinka auginti kambariuose.

Augalų parinkimas, atsižvelgiant į kambarių temperatūrą

Chameropsas – Pietų Europos palmė, kurios lapai primena vėduoklę. Vešliai auga gerai vėdinamuose kambariuose. Žemių mišinys sudaromas iš 1 dalies viržinės, 1 dalies lapinės, dalies veleninės, 1 dalies kompostinės žemės ir 0,5 dalies smėlio. Kambariuose dažniausiai auginamas žemaūgis nykštu kinis chameropsas – Ch. humilis.

Kokosinė palmė. Daugiausia pas mus auginama Cocos nucifera, kilusi iš Rytų Azijos

Ramiojo vandenyno salų. Jos vaisiai yra maistingi, valgomi. Iš jų gaminamas geriausios kokybės aliejus. Lapai plunksniški. Kokosinė palmè gerai auga šiltuose ir šviesiuose kambariuose dažnai apipurkščiama. Žemių mišinys kokosinei palmei tinka toks pat, kaip ir chameropsul.

Šaltinis: gėlės

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.