Rgp 11, 2023
130 Views
Komentavimas išjungtas įraše Pasiflora (Passiflora)

Pasiflora (Passiflora)

Written by

Gentyse yra 500 rūšių. Priklauso pasiflorinių (Passifloraceae) šeimai. Auga Amerikos, Azijos ir Australijos tropikuose bei subtropikuose. Tai laipiojantys krūmai arba žoliniai augalai su labai gražiais žiedais.

Melsvoji pasiflora (P. coerulea) dažniausiai auginama kambariuose. Jos lapai 5-7-skiaučiai, žiedai dideli, melsvi, 7-9 cm skersmens. Intensyviai auga pavasarį ir vasarą. Tada gausiai laistoma ir laikoma gerai apšviestoje vietoje. Praėjus šalnoms, galima išnešti ir pasodinti į lauką.

Saulės apšviestoje vietoje greitai auga ir gausiai žydi visą vasarą. Žiedus krauna ant pirmamečių ūglių. Peržydėjus stiebai apkarpomi, vėliau pašalinami nesubrendę ūgliai. Rugsėjo pabaigoje pasiflora iškasama, patrumpinamos šaknys ir pasodinama į vazonus. Laikoma vėsiose, 5-10°C temperatūros šviesiose patalpose. Laistoma žiemą retai, bet neperdžiovinama.

Pasifloros dauginamos šaknų atžalomis, atlankomis ir auginamos anksti pavasarį arba birželio-liepos mėnesį. Auginiai nupjaunami su 2 lapais. Įsišaknyja per mėnesį. Sodinamos į lengvą trašios žemės mišinį, gausiai laistomos, tręšiamos, apipurškiamos vandeniu.

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.