Rgp 10, 2023
92 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kinrožė (Hibiscus)

Kinrožė (Hibiscus)

Written by

Gentyje yra apie 300 rūšių. Priklauso dedešvinių (Malvaceae) šeimai. Auga daugiausia tropinėse šalyse. Tai medžiai, krūmai ir žoliniai augalai su stambiais žiedais.

Paprastoji kinrožė (H. Rosa sinensis) dažnai auginama kambariuose ir visuomeninėse patalpose. Ji mėgstama dėl tankios, tamsiai žalios, žvilgančios lapijos ir stambių ryškių žiedų. Žydi ilgai, balandžio-spalio mėnesį. Kinrožės šviesiamėgiai augalai, todėl joms skiriama gerai apšviesta vieta kambaryje. Augalus reikia apkarpyti, tada krūmas gausiau žydi. Pražysta po 3-3,5 mėnesių, nuskynus viršūnę. Svarbu gerai laistyti, negalima leisti žemei išdžiūti, nes tada nukrenta ir lapai, ir žiedpumpuriai.

Dauginama auginiais ir sėklomis. Sėklos sudygsta palyginti greitai. Auginiams vasario-kovo mėnesį ar vasarą rugpjūčio mėnesį imamos šakučių dalys su 3 lapais. Lapalakščiai nukerpami iki pusės ir auginiai susodinami į vazonėlius ar dėžutes su durpių mišiniu. Apie 22°C temperatūroje įsišaknyja per 2-3 savaites. Įsišakniję auginiai sodinami į lengvą derlingą žemę.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.