Rgp 20, 2023
272 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ypač gražios kambariuose jaunos, nedidelės palmės

Ypač gražios kambariuose jaunos, nedidelės palmės

Written by

Botaniniu požiūriu palmių šeima dabar vadinama Pavadinimas ,,palarekinių (Arecaceae) šeima yra labai prigijęs ir patogumo dėlei mes šiuos augalus čia vadinsime įprastu vardu. Yra žinoma 217 genčių ir 2700 rūšių. Savaime auga tropiniuose ir subtropiniuose kraštuose.

Ypač gražios kambariuose jaunos, nedidelės palmės. Didesnės, senesnės paprastai perkeliamos į erdvesnes patalpas visuomeniniuose pastatuose. Beveik visos palmės išauginamos iš sėklų. Sėklos padengtos labai kietu, suragėjusiu apvalkalu, todėl joms sudygti reikia ilgesnio laiko tarpo, aukštos temperatūros, pastovios drėgmės. Sėklos sėjamos į dėžutes arba į vazonus. Labai tinka daiginimui gerai išvėdintos durpės.

Sudygimo laikas labai priklauso nuo sėklų senumo ir palmės rūšies. Šviežios sėklos dygsta greičiau, o laikytos ilgesnį laiką lėčiau.

Sudygę sėjinukai po savaitės sodinami į mažus vazonėlius, į žemės mišinį, sudarytą iš lygių dalių lapinės žemės ir smėlio. Persodinant sėkla turi likti prie daigo. Svarbu nenulaužti šaknies. Tikrieji lapai pasirodo tik 3-čiais ar 4-ais augimo metais. Jaunos palmės persodinamos net 2 kartus vieną kartą, 5-7 metų per metus, 2-4 metų kas 5-8 metai. Perkas 2-3 metai, o senesnės sodinant šaknų nereikia trumpinti. Apipjaustomos tik apipuvusios, negyvos šaknys. Vasarą naudinga palmes išnešti į balkoną ar į lauką, tik reikia apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.