Vas 6, 2024
226 Views
Komentavimas išjungtas įraše Agurkai lietuviams yra nepamainoma būtinybė

Agurkai lietuviams yra nepamainoma būtinybė

Written by

Be to, tarpsluoksniai gali būti hidratuoti.

Norint padidinti drėgmės lygį šiltnamiuose, rekomenduojama pastatyti vandens indą. Esant aukštai temperatūrai, patartina laistyti takus tarp augalų lovų. Po drėkinimo labai svarbu nuosekliai apsaugoti atviras augalų šaknis dirvožemiu. Atidžiai stebėkite aplinkos temperatūrą, kad ji nenukristų žemiau 14 ºC. Temperatūrai nukritus, rekomenduojama įrengti šildymo įrenginį. Karštomis dienomis patartina atidaryti šiltnamio duris ir langus, nuimant visus rėmus ar plėveles. Ir atvirkščiai, naktį būtina saugiai uždaryti šiltnamio įėjimus ir langus.

Prieš sėjant agurkų sėklas patartina atsižvelgti į galimą derlių, nes juos galima sodinti kas tris savaites. Taip galima užtikrinti nuolatinį šviežiai nuskintų kornišonų tiekimą, nes vieni augalai nutrauks gamybą, o kiti toliau klestės. Uoliai imantis šių nesudėtingų veiksmų, pasimėgauti traškiais aguročiais galima pasidžiaugti ir rugsėjo mėnesį.

Nėra jokios priežasties abejoti pranašumais.

XVIII amžiuje agurkai Anglijoje buvo menka prekė, todėl to laikmečio gydytojai pradėjo konkuruoti, kad išsiaiškintų žalingus šių augalų aspektus. Kai kurie asmenys agurkus laikė nuodingais, o kiti priskyrė jiems daugybę kenksmingų savybių, pavyzdžiui, tariamą jų gebėjimą sukelti šaltkrėtis. Nepaisant to, laikui bėgant pasirodė vis daugiau teigiamų pranešimų apie agurkus.

Tyrimai parodė, kad agurkai turi didesnį vandens kiekį, palyginti su daugeliu vaisių ir daržovių, o maždaug 97% jų sudėties sudaro vanduo. Tačiau likę 3 % yra neįtikėtinai naudingi, nes juose yra skaidulų, azoto junginių, kalio druskų, būtinų vitaminų, tokių kaip D, B1, B2, PP, ir provitamino A. Nors agurkai gali būti ne itin maistingi, jie gerina apetitą ir padeda efektyviai pasisavinti riebalus ir baltymus. Be to, buvo nustatyta, kad šviežių agurkų vartojimas palengvina lėtinį vidurių užkietėjimą, o agurkų sulčių išspaudimas naudojamas kaip natūralus raminamasis ir skausmą malšinantis vaistas.

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.