Sau 11, 2023
454 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ar verta auginti melsvajį pasiflorą

Ar verta auginti melsvajį pasiflorą

Written by

melsvoji pasiflora auginimas prieziura

Pasifloros (melsvoji) yra gražiai žydintis vijoklinis augalas, galintis papuošti jūsų sodą. Jie gali būti auginami įvairiose klimato sąlygose, tačiau gali tekti juos apsaugoti nuo atšiaurių oro sąlygų. Pasifloros dažniausiai renkasi visą saulę arba dalinį pavėsį ir gerai nusausintą dirvą.

Pasifloras galima genėti siekiant paskatinti augimą ir formuoti augalą.

Pasifloras vegetacijos metu lengva prižiūrėti, jų nereikia genėti. Genėti būtina tik tuo atveju, jei norite kontroliuoti augalo dydį, pašalinti negyvas dalis ar paskatinti augimą. Geriausias laikas genėti yra žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš pradedant augti naujiems ūgliams.

Pasifloras galima sodinti tiesiai į žemę arba persodinti iš kitos vietos.

Persodinant pasifloras svarbu pasirūpinti, kad nepažeistumėte šaknų. Sodininkai, norintys auginti pasifloras, dažnai tai daro vazonuose, nes tai suteikia daugiau patogumo ir kontrolės. Vazonus galima perkelti į saulėtiausias vietas ar net įnešti į patalpą, o tai neleidžia pasifloroms plisti nevaldomai. Maistinių medžiagų turtinga dirva idealiai tinka pasiflorų vaisiams persodinti, todėl svarbu pasirūpinti, kad vazonas būtų su keliomis didelėmis drenažo angomis. Dirva turi būti drėgna, bet ne tiek, kad šaknys būtų mirkomos vandenyje. Vazoninius augalus reikia reguliariai tręšti, nes jie dažniau laistomi ir išplaunamos maisto medžiagos.

Melsvoji pasiflora auginimas, ką reikia žinoti?

Melsvoji pasiflora paprastai auginama vietose, kuriose yra daug saulės spindulių. Pasifloroms reikia nuo keturių iki šešių valandų saulės šviesos per dieną, geriausia saulėtoje vietoje su daliniu pavėsiu. Itin karšto klimato sąlygomis augalai mėgsta popietinį pavėsį. Jei žiemai nešate vazoninius augalus į patalpas, pasirūpinkite, kad jie gaus daug ryškios šviesos ir apsaugotų nuo skersvėjų.

Dirvožemis reiškia viršutinį Žemės paviršiaus sluoksnį, kurį sudaro uolienos ir organinės medžiagos. Šis sluoksnis yra gyvybiškai svarbus augalų gyvybei palaikyti ir jame gyvena įvairūs mikroorganizmai.

Sodinimo dirvožemis turi būti gerai drenuojamas, turtingas ir drėgnas, o pH lygis nuo neutralaus iki rūgštaus. Pakeitus dirvą kompostu, gausite maistinių medžiagų, o mulčiavimas aplink augalo pagrindą padės išlaikyti drėgmę. Šiems augalams augti paprastai reikia tam tikros paramos, pavyzdžiui, grotelių, konstrukcijos, tvoros ar net kito augalo.

Kokie kenkėjai ir ligos?

Pasifloros augalai yra jautrūs įvairiems kenkėjams ir ligoms, kurios gali būti labiau paplitusios šiltesnio ir drėgnesnio klimato sąlygomis. Įprastos problemos yra apnašos, voratinklinės erkės ir baltosios muselės, kurias galima kontroliuoti insekticidais; lapų dėmėtumas, sukeltas grybelinės ligos, kurią galima sulėtinti pašalinus pažeistus lapus ir, jei reikia, apdorojant fungicidu; ir šaknų puvinys, kurį dažnai sukelia prastai nusausinantis dirvožemis. Norėdami išspręsti šią problemą, augalą reikia persodinti į kitą dirvą. Pasiflorų augalų lapai taip pat gali pagelsti dėl įvairių priežasčių, įskaitant perlaistymą, žemą temperatūrą ir dirvožemio maistinių medžiagų trūkumą.

Šaltinis informacijai imta iš: https://en.wikipedia.org/wiki/Passiflora_caerulea

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.