Sau 12, 2023
120 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žiemė (Vinca) – daugiametis augalas

Žiemė (Vinca) – daugiametis augalas

Written by

Žiemė (Vinca) yra atogrąžų daugiametis augalas, kuris daugelyje regionų paprastai auginamas kaip vienmetis. Nors tai nėra pats naujausias ar ryškiausias augalas sodininkystėje, dėl pastarųjų veislių šis įprastas kambarinis augalas vertas atidžiau. Sodininkai daug dirba, kad įneštų naujų spalvų augalams su ryškiais žiedais, kuriuos lengva pradėti nuo sėklos. Šis augalas jau patikimai atsparus sausrai ir kenkėjams, todėl turi ką pasiūlyti.

Žiemė lapai yra tamsiai žali ir odiški, o žiedai nuo rožinės iki alyvinės spalvos. Jie greitai auga ir gali pasiekti 15–45 cm aukštį. Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms.

Šviesa yra svarbus Žiemė augimo veiksnys, tačiau augalai gali toleruoti ir dalinį pavėsį. Tačiau jei pavėsis per didelis, augalams gali būti ankšta.

Žiemė augalams geriausiai tinka gerai nusausinta dirva. Jei dirvožemis yra sunkus, komposto ar smėlio įdėjimas gali padėti nusausinti. Kitas variantas – auginti Žiemė pakeltose lysvėse ar konteineriuose, naudojant gerai nusausinantį vazonų mišinį.

Per dažnas Žiemė laistymas yra daugelio žmonių klaida. Geriausias būdas laistyti šį augalą yra palaukti, kol viršutinis dirvožemio colis išdžius. Jei jūsų sode reguliariai lyja, žiemą Žiemė laistyti nereikės, nes jie gerai auga sausoje dirvoje.

Šis augalas geriausiai auga karštu ir drėgnu oru. Tačiau jei jis pasodintas per anksti vėsų pavasarį, jis blogai derės ir pradės nykti, kai rudenį atvės orai.

Trąšos yra svarbios augalų augimui. Jie padeda aprūpinti augalus maistinėmis medžiagomis, kurių reikia norint išgyventi ir klestėti. Į lysvę galima įberti komposto arba sodinant naudoti lėtai veikiančias trąšas. Vazonuose auginamus augalus reikia šerti dažniau, nes nutekėjus vandeniui iš dirvos išplaunamos maisto medžiagos. Taip yra todėl, kad jie neturi prieigos prie tokio paties kiekio maistinių medžiagų, kuriuos turi augalai žemėje.

Šį augalą galima dauginti ankstyvą rudenį imant auginius, o žiemą – įšaknijus vandenyje. Įsišaknijusius auginius galima sodinti į žemę žiemos pabaigoje, kad išaugintų daigynų augalus, kuriuos būtų galima sodinti kitą pavasarį, atšilus orams. Tai darydami pavasarį turėsite daug didesnį augalą.

Norėdami užsiauginti Žiemė iš sėklų, jas turėsite pradėti auginti patalpose likus 12–16 savaičių iki vidutinės paskutinės šalčio datos. Sėklas uždenkite šviesai atsparia medžiaga, o jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Kai daigai išdygs, prieš sodindami į sodą, savaitę ar 10 dienų juos grūdinkite.

Kad paskatintumėte Žiemė žydėjimą, pasirūpinkite, kad augalas gautų pakankamai saulės šviesos ir kad dirva būtų gerai nusausinta.

Ligos ir kenkėjai gali būti problema Žiemė , ypač jei yra didelė drėgmė ir trūksta oro srauto. Norėdami išvengti problemų, retinkite augalus ir pašalinkite pažeistus lapus. Taip pat galima naudoti fungicidą.

Jei pastebėsite, kad jūsų augalo lapai yra geltoni ir išdžiūvę, tikėtina, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirva permirkusi, tai ženklas, kad augalas gauna per daug drėgmės, o lapus bus lengva pašalinti.

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.