Sau 10, 2023
246 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavoje be kofeino vis tiek yra kofeino

Kavoje be kofeino vis tiek yra kofeino

Written by

Kava be kofeino paprastai patiekiama kavinėse kaip įprastos kavos alternatyva. Tačiau, priešingai nei manoma, kavoje be kofeino vis tiek yra kofeino, tik daug mažiau nei įprastoje kavoje. Jei tai jus stebina, skaitykite toliau ir sužinokite kavos be kofeino gėrimo privalumus ir trūkumus.

Kava be kofeino – tai tokia pati kava, kaip ir įprasta, tik iš jos pašalinta didžioji dalis kofeino. Kaip minėta, kavoje be kofeino vis tiek yra labai mažas kofeino kiekis (apie 3 proc., palyginti su įprasta kava), nes nėra būdo pašalinti 100 proc. kofeino.

Įprastos kavos puodelyje yra apie 95 miligramai kofeino, o kavos be kofeino puodelyje – tik 2 miligramai kofeino.

Kavą be kofeino galima pagaminti trimis būdais: šveicariško vandens, anglies dioksido ir metilo chlorido. Daugiau informacijos apie kavos be kofeino ruošimą galite sužinoti čia.

Šveicariško vandens metodas – tai metodas, naudojamas paviršiui valyti. Jo metu paviršius nuplaunamas vandens srove. Šveicariško vandens metodas – tai metodas, naudojamas paviršiui valyti.

Taip žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisisotina tirpių kavos komponentų. Kofeinas iš vandens išfiltruojamas ir taip gaunamas žaliosios kavos ekstraktas. Tada ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose yra kofeino, ir kofeinas migruoja iš pupelių į žalios kavos ekstraktą, nes pupelės ir skystis siekia pusiausvyros.

Anglies dioksidas yra dujos, kurios išsiskiria iš Žemės atmosferos, kai saulė apšviečia Žemės paviršių.

Anglies dioksidas gali atskirti iš kavos įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną, tiesiog pumpuodamas į kavos pupeles.

Metilo chloridas yra bespalvės dujos, turinčios saldų, į chloroformą panašų kvapą. Jis naudojamas kaip šaldymo priemonė ir tirpiklis.

Metileno chloridas yra cheminis tirpiklis, naudojamas kofeinui iš kavos pupelių pašalinti. Kadaise cheminė medžiaga buvo benzenas, kol buvo įrodyta, kad jis yra kancerogenas. Dabar įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, dažniausiai etilacetato ir metileno chlorido.

Tačiau dėl metilchlorido kilo ginčų, nes didelis jo kiekis gali būti toksiškas ir sukelti centrinės nervų sistemos pažeidimus.

Teismas nusprendė, kad labai maži metileno chlorido kiekiai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau nei 0,001 % likučių yra draudžiami.

Ar kava be kofeino jums sveika, ar ne, priklauso nuo jūsų sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino vis dar yra daug antioksidantų, kurių turi įprasta kava, todėl jei norite atsisakyti kofeino, bet vis tiek norite kavos naudos, tuomet taip, kava be kofeino yra sveikas pasirinkimas. Kava be kofeino taip pat padeda žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas puikus pasirinkimas, jei vis dar norite kofeino, bet mažesnio jo kiekio, yra pusė kavos su kofeinu.

Ar turėčiau gerti kavą be kofeino? Diskutuojama, ar kava be kofeino iš tikrųjų yra geresnė už įprastą kavą. Kai kurie žmonės mano, kad tarp jų nėra jokio skirtumo, o kiti teigia, kad kava be kofeino yra naudingesnė. Ar gerti kavą be kofeino, ar ne, galiausiai sprendžiate patys.

PRIEŠ: kava be kofeino gali būti ne tokia naudinga, kaip įprasta kava, kalbant apie protinį stimuliavimą ir budrumą.

Kai kurie kavos be kofeino gėrimo privalumai yra šie: ji gali padėti išlikti budriems, joje gali būti mažiau kofeino ir tai gali būti geras pasirinkimas, jei ieškote švelnesnės kavos.

Kava gali padėti pagerinti energijos lygį ir susikaupimą.

Tie, kurie yra jautrūs kofeinui, gerdami kavą be kofeino gali išvengti kai kurių neigiamų šalutinių kofeino poveikių. Daugelis žmonių dėl įprastoje kavoje esančio kofeino jaučia nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą.

Kofeinas sukelia sveikatos problemų. Kofeinas yra stimuliuojanti, diuretinė ir rūgštinanti medžiaga. Jei jaučiate rėmenį, žarnyno sutrikimus ar sutrikusį miegą, kava be kofeino gali padėti sušvelninti kofeino poveikį ir kartu įtraukti kavą į savo kasdienybę.

Kofeinas gali sukelti nerimą – tai dažnas šalutinis poveikis. Žmonėms, kurie ir taip linkę į nerimą, kava gali pabloginti simptomus.

Jei jaučiate nerimą ir geriate įprastą kavą, apsvarstykite galimybę pereiti prie kavos be kofeino, jei dėl kavos nerimas dar labiau sustiprėja.

Kai kurie žmonės, išgėrę kavos, turi virškinimo problemų. Šiandien tai vis dar tiriama, tačiau tikėtina, kad poveikis skiriasi priklausomai nuo žmogaus organizmo.

Yra keletas kavos be kofeino gėrimo trūkumų. Pirma, ji gali būti ne tokio pat skonio kaip įprasta kava. Be to, kava be kofeino dažnai yra brangesnė už įprastą kavą.

Kava taip pat gali būti be kofeino, o tai reiškia, kad joje nėra kofeino.

Kai kurios kavos be kofeino yra gaminamos su chemine medžiaga, vadinama metilchloridu, kuris randamas dažų nuėmikliuose. Didelės šios cheminės medžiagos koncentracijos poveikis žmonėms gali turėti sunkų neurologinį poveikį, o ilgalaikis jos poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Nors nedideli šios cheminės medžiagos kiekiai yra saugūs, jei norite jos išvengti, verta patikrinti perkamos kavos be kofeino etiketes. Dažniausiai kava be kofeino, ant kurios nenurodoma, kaip ji buvo be kofeino, buvo pagaminta naudojant metilo chloridą.

Yra atlikta daugybė tyrimų apie kavos be kofeino poveikį žmonių cholesterolio kiekiui. Vieni teigia, kad ji didina cholesterolio kiekį, kiti – kad poveikio nėra. Kol kas tyrimų rezultatai nėra įtikinami, tačiau jei turite problemų su cholesterolio kiekiu, galite pasikalbėti su gydytoju.

Article Categories:
Kava

Comments are closed.