Vas 4, 2024
83 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaktusai yra plačiai pripažinta augalų grupė

Kaktusai yra plačiai pripažinta augalų grupė

Written by

Kaktusai yra plačiai pripažinta augalų grupė, turinti panašumų ir išskirtinių bruožų, dėl kurių juos lengva atpažinti. Tačiau būtų klaidinga manyti, kad šiai šeimai trūksta originalumo, nes joje yra daug unikalių variantų. Kai kurie asmenys pirmenybę teikia kaktusų gėlių grožiui, kiti žavisi jų išskirtinėmis formomis ar neįprastais spygliuočių dariniais. Kaktusų šeimoje Mamilliaria, paprastai vadinama sniego kaktusais, išsiskiria nepaprasta spyglių įvairove.

Tikra puošmena

Šie elastingi ir labai patvarūs kaktusai, garsėjantys gebėjimu atlaikyti net atšiauriausias sausras, niekada nenustulbina savo išskirtiniais žiedais. Nuostabus ryškių atspalvių, subtilių kontūrų ir dygliuotų išorinių paviršių derinimas kiekvienam augalui suteikia nuostabos aura. Nors jų žydėjimo grožis neabejotinas, šie augalai yra neprilygstami kaip ilgalaikiai kambariniai augalai. Neįmanoma įsivaizduoti šių augalų standžių stiebų, neturinčių dygliuotų šarvų. Be to, yra įvairių kaktusų spyglių – nuo ​​ilgų, įspūdingų, durklus primenančių ašmenų iki tankiai susitelkusių darinių, sukuriančių sudėtingus raštus kaktusų paviršiuje. Kai kurie kaktusai netgi turi spygliukus, panašius į plunksnas, elegantiškai apgaubiančius sferinius stiebus ir primenančius pūkuotas antklodes, puoštas subtiliais nėriniais primenančiais papuošalais.

Ypatinga mamiliarijos savybė yra jos unikalūs spygliai, kurie išskiria ją iš kitų kaktusų. Šie spygliai gali būti skirtingos formos ir dydžio, todėl jie yra ypač išskirtiniai. Mamilliaria genties atstovai demonstruoja įvairias stuburo struktūras, įskaitant tiesias ir kablio formos, lenktas ir susipynusias, plunksniškas ir spindulio formos, išdėstytas žvaigždžių raštais ir adatos. Verta paminėti, kad skirtingų mamiliarinių kaktusų spygliai ne visada gali būti standžios tekstūros, o kai kurių jų sudėtis yra švelnesnė.

Po baltų pūkų aureole

Ne visos mameliarijos atrodo „snieguotos“, tačiau dauguma jų gali pasigirti dygliuota tekstūra, papuošta baltais pūkais. Mamiliarijų šeimoje yra variantų su gelsvu arba pilkšvai melsvu pūkelių krašteliu, taip pat kai kurių, kurių spygliai nesukelia pūką primenančio efekto. Be to, yra skirtingų mamiliarijos tipų, kai stuburai susilieja, primenantys karoliukus. Sniego kaktusai ypatingai pasižymi spygliukais, sukeliančiais baltos pūkuotos sniego dangos, subtilaus šydo ar pliušinio dangos įspūdį. Tarp jų žinomiausios yra baltųjų grupei priklausančios mamilliarijos, kurios labai panašios į puošnias blizgančiu sniegu.

Snieguolės, dar žinomos kaip baltieji kaktusai, apima daugybę šios genties porūšių. Šie kaktusai pasižymi daugybe spyglių, kurie tankiai dengia jų stiebus, todėl jie atrodo puriai balti. Ilgų, į adatą panašių spyglių buvimas dar labiau sustiprina šį įspūdį. Pačius dygliukus paryškina jaunatviškos pūkuotos areolės, primenančios sniegą ar vilną. Nors balti kaktuso žiedai ir ne labiausiai traukia akį, jie subtiliai papildo augalo pūkų tekstūrą. Mamilliaria žiedai primena miniatiūrines žvaigždes ir yra panašios spalvos kaip gerai žinomų kalėdinių kaktusų. Paprastai jie pasižymi ryškiais atspalviais nuo geltonos iki rausvos, kartais net raudonos.

Kaktusus gaubia švytinti purios baltos medžiagos aura.

Sniego kaktusai, esantys patalpų aplinkos ribose.

Šie kaktusai pasižymi išskirtiniu spindesiu, atrodo, skleidžia šviesą ir traukia saulės šviesą. Jie yra maža, bet nepaprasta flora, primenanti išskirtinį vidaus erdvės apdailą. Iš tiesų, šie konkretūs kaktusai negali klestėti bet kurioje vietoje; jiems reikia pakankamai ryškios saulės šviesos. Vadinasi, jie nuosekliai išdėstyti ant palangių, daugiausia nukreiptų į pietų pusę.

Norint sustiprinti unikalų šių kaktusų patrauklumą, būtina pasirinkti tinkamas talpyklas. Patartina rinktis vazonus, kurie nepakenktų augalams, todėl pirmenybė teikiama tiems, kurie turi panašių šaltų baltų arba subtilių pastelinių atspalvių. Be to, atminkite, kad blizgūs puodai efektyviau išryškina šių kaktusų didybę nei matiniai.

Sniego kaktusai pasižymi ne tik stulbinančiu panašumu į savo botaninius kolegas, bet ir panašumus su įvairiomis kitomis kaktusų rūšimis. Tačiau patartina būti atsargiems, kai juos sodinate šalia kitų kaktusų ar kambarinių augalų arčiau nei 30–40 cm. Taip yra dėl to, kad spinduliuojantis sniego kaktusų žavesys gali netyčia pabrėžti kaimyninių kaktusų netobulumus, todėl jie atrodo blankūs ir šiek tiek apleisti.

Be to, naudojant papildomus papuošalus, tokius kaip smulkios dekoratyvinės uolos ar išskirtiniai kristalai, subtiliai suverti karoliukai, natūralūs sizalio pluoštai, keraminės figūrėlės ar kelionių metu įgytos atminimo detalės, paryškintų sniego kaktusų estetinį patrauklumą, ypač kai jie dera su aplinkinio kambario dekoru.

Kaktusai, puošti eteriniu puraus balto pluošto vainiku.

Aplinkos veiksniai, turintys įtakos organizmo augimui ir vystymuisi.

Šie ypatingi kaktusai klesti gausiai natūralioje šviesoje. Nėra pagrindo nerimauti dėl tiesioginių saulės spindulių, nes gerai išsivystę spygliai yra apsauga nuo per didelio poveikio. Dėl nepakankamo apšvietimo sumažėja smailėjimas ir retesnis pūkas, todėl augalai tampa geriau matomi. Dėl nepakankamo saulės spindulių kaktusai pailgėja ir sulėtėja.

Be apšvietimo, rūpinantis baltais pūkais padengtais kaktusais, pirmenybė teikiama gana sausai dirvai. Šie konkretūs kaktusai yra labai jautrūs net ir mažiausiam perlaistymui, nes drėgmės perteklius gali sukelti šaknų puvinį ir gali nužudyti augalą. Šis žalingas poveikis ne tik pažeidžia augalo estetinį patrauklumą, bet ir bendrą jo gyvybingumą. Norint išlaikyti sniego kaktusų sveikatą, laistyti reikia saikingai, o vandens perteklių vazonų padėkluose nedelsiant išpilti. Be to, reikia būti labai atsargiems, kad net menkiausi vandens lašeliai nepatektų į stiebus, nes drėgni kaktuso pūkai gali sulipti ir netolygiai prarasti savo gražų baltą spindesį.

Kaktusai, apgaubti šviečiančia minkštų baltų pluoštų karūna.

Mamiliarija stiebų valyti nebūtina, nes šie augalai turi savireguliacinius mechanizmus, kurie kontroliuoja jų „sniego“ tankį ir švarą. Jie nėra jautrūs dulkių kaupimuisi ir nuolat išlaiko tvarkingą ir nepaprastai nepriekaištingą išvaizdą.

Persodinant sniego kaktusus, būtina atsižvelgti į apatinio ir viršutinio drenažo sluoksnių įrengimą bei išskirtinai kaktusams tinkamo dirvožemio panaudojimą. Be to, šiems egzemplioriams sodinti būtų protinga pasirinkti mažus konteinerius. Mamilliaria persodinama retai, nes jie toleruoja dirvožemyje esančias kalcio druskas; Tiesą sakant, jie netgi teikia pirmenybę kiaušinių lukštams į dirvožemio mišinį.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.