Gru 29, 2021
379 Views
Komentavimas išjungtas įraše Vainikas — ne vien liūdesio simbolis

Vainikas — ne vien liūdesio simbolis

Written by

Gedulingus vainikus įrišami juodi, raudoni, balti kaspinai. Didvyrio kapo vainikui tiks raudonas kaspinas. Puokštė ir kaspinas tvirtinami toje pačioje vietoje. Todėl vainiko su kaspinu gėlėmis puoština viršutinė dalis.

Dabar standartiniai gedulingi kaspinai keičiami drobiniais rankšluosčiais. „Dailės” kombinatas audžia specialias drobines juostas vainikams. Tačiau kai tokia juosta arba rankšluostis su užrašu pritvirtinamas viršuje vainiko, papuošto apatinėje dalyje ar nupinto vien iš gėlių, tai jis užgožia gėles ir visų pirma akis krinta kaspinas, o ne gėlės. Todėl, apipavidalinant vainiką, reikia gerai apgalvoti, kaip pritvirtinti kaspiną. Iš viso jis turėtų būti siauresnis. Gal būtų tikslinga, naudojant plačią juostą, vieną vainiko pusę papuošti gėlėmis, o kitoje pusėje išilgai nuleisti kaspiną. Kukli ir lakoniška lentelė su užrašu tvirtinama viršuje. Ji gerai tinka vainikams, papuoštiems apatinėje dalyje.

Žiemą geriau pinti vainikus iš spygliuočių ir papuošti sausažiedėmis gėlėmis. Toks vainikas pinamas nedidelis — 30-50 cm skersmens, o puošiamas kaip ir gyvomis gėlėmis. Sausas gėles, šakas, lapus reikia paruošti iš anksto.

Vainikas — ne vien liūdesio simbolis. Graži tradicija — derliaus šventė, kuriai vainikai pinami iš varpų. Arba netgi dabar, kai naujų statybų rajonuose kyla daugiaaukščiai namai, baigiant statyti paskutini aukštą, sujungę gegnes, ant stogo kraigo statybininkai iškelia pabaigtuvių vainiką, kaip kadaise sodžiuje.

Sena tradicija — apvainikuoti varduvininką. Su tuo siejasi savotiškos apeigos. Šventės išvakarėse sveikinantieji paslapčia pina didžiulį, dažniausiai ąžuolo lapų vainiką, įpina gėlių ir jau sutemus privalo nepastebėti tą vainiką užkabinti ant lauko durų. Varduvininkas neturi „pražiopsoti” šio momento. Jo garbės reikalas kaip tik tuo metu, kai tvirtinamas vainikas, „pagauti” sveikinančius ir pakviesti paskanauti alaus.

Plukdomi vainikai upėse ir per Rasos šventę.

Gėlių vytimas — natūralus biologinis procesas. Tačiau netinkamai laikomos skintos gėlės vysta greičiau. Tam tikrais būdais jų gyvenimą galima prailginti.

Po apsidulkinimo žiedai pradeda ypač greitai vysti. Vadinasi, žiedo gyvenimą prailginsime, jeigu neleisime jam apsidulkinti. O tai padaroma, laiku pašalinus ypač nuo lelijų, amarilių ir kitų gėlių žiedų.

Reikia žinoti, kad daugelis gėlių vysta greičiau, jeigu šalia jų laikomi obuoliai. Jie išskiria gėlėms kenkianti etileną.

Gėlės išgarina daug drėgmės. Intensyviau garinama aukštesnėje temperatūroje ir šviesoje, o silpniau žemesnėje temperatūroje ir tamsoje. Vadinasi, skintos gėlės ilgiau išsilaiko žemoje temperatūroje ir tamsoje. Svarbu ir jų skynimo laikas.

Article Categories:
Paslaugos

Comments are closed.