Lap 6, 2022
177 Views
Komentavimas išjungtas įraše Atsiradus trumparegystei, mokiniai skundžiasi galvos skausmais

Atsiradus trumparegystei, mokiniai skundžiasi galvos skausmais

Written by

Kambaryje, kuriame vaikas ruošia pamokas, turi būti grynas oras, geras apšvietimas, normali (18°C) temperatūra. Kai jis atlieka namų darbus, netriukšmaukite, išjunkite radiją ir televizorių. Tyloje lengviau sukaupti dėmesį, padidėja darbingumas. Mokiniui netrukdykite, nekalbinkite, neduokite jokių buitinių užduočių. Pirmokai ir jaunesniųjų klasių mokiniai labai greitai išsiblaško, sunkiai vėl sukaupia dėmesį, o tai ne į gerą, nes ilgiau ruošiamos pamokos, vaikas labiau pavargsta ir t. t. Mokinys gali jums padėti pertraukėlių metu.

Kiekvienam mokiniui svarbu turėti savo kampelį, t. y. vietą, kurioje jis ruošia pamokas. Stalą pastatykite netoli lango taip, kad prie jo sėdinčiam vaikui šviesa kristų iš kairės. Ant palangės nestatykite gėlių. Lango stiklas turi būti švarus, užuolaidos atitrauktos.

Vėlai rudenį ir žiemą pamokos ruošiamos prie dirbtinės šviesos, 50-75 vatų galingumo stalinę lempą su gaubtu pastatykite vaikui iš kairės pusės taip, kad tiesioginiai šviesos spinduliai kristų ant knygos, o ne jam į akis. Be to, patartina nupirkti ar padaryti atramėlę knygoms ir sąsiuviniams, kad vaikas matytų tekstą stačiu kampu.

Kasdien stebėkite, kad vaikas sėdėtų taisyklingai, t. y. Nepersikreipęs, nesusikūprinęs, atstumas tarp akių ir knygos būtų ne mažesnis kaip 30-35 cm. Pastebėję, jog vaikas skaito iš arčiau, taiko atsisėti arti televizoriaus, į tolį žiūri prisimerkęs, nedelsdami kreipkitės į akių ligų gydytoją.

Kartais, atsiradus trumparegystei, mokiniai skundžiasi galvos skausmais, nemaloniu jutimu akyse. Akis labai vargina, kai ilgai žiūrima televizijos laidų. Pirmų trijų klasių mokiniams leiskite žiūrėti televizorių tik 3 kartus per savaitę ir ne ilgiau kaip po pusvalandį. Sodinkite vaikus ne arčiau kaip per 3 metrus nuo televizoriaus ir žiūrėkite, kad jie nesėdėtų šonu.

Kambaryje turi degti nestipri lempa. Svarbu, kad šviesa nekristų tiesiai vaikui į akis ir neatsispindėtų ekrane. Neleiskite žiūrėti televizoriaus tuojau po pamokų ruošimo, nes tai labai vargina vaiką ir kenkia akims. Geriausiai jį žiūrėti, kai vaikas grįžta iš kiemo.

Nuolat kreipkite dėmesį į mokinio laikyseną. Taisyklingos laikysenos vaikas galvą laiko tiesiai, krūtinė atstatyta į priekį (neįdubusi), pečiai vienodame aukštyje, kiek atlošti atgal, mentės neatsikišusios, rankos nuleistos palei liemenį, kumščiai pusiau sugniaužti, liemuo neįsitempęs, pilvas kiek įtrauktas (neatsikišęs), kojos tiesios, kulnai suglausti, kojų pirštai kiek praskėsti.

Pastebėję nukrypimus nuo taisyklingos laikysenos, kreipkitės į gydytoją. Normalią kūno laikyseną padeda išlaikyti patogi darbo vieta namuose, mokykloje pagal ūgį parinktas suolas, nuoseklus dienos režimo laikymasis ir tinkamai paruošta vaiko lova (lovos dugnas turi būti neišlinkęs, geriausiai iš lentelių ar pintas, čiužinys neminkštas, pagalvė nedidelė). Kad neiškryptų stuburas, knygoms nešioti nupirkite kuprinę.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.