Spa 21, 2022
45 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dirbdamas vaikas daugiau sužino apie daiktus

Dirbdamas vaikas daugiau sužino apie daiktus

Written by

Dirbdamas vaikas daugiau sužino apie daiktus, jų savybes bei paskirtį, greičiau atranda suprantamą atsakymą į tuos amžinus klausimus ,,kam?”, ,,kodėl?”, ,,kaip?”, t. y. patenkina poreikį pažinti pasaulį ir išsiugdo įpročius.

Antrais gyvenimo metais vaikas turi žinoti, kad negalima šiukšlinti, pilstyti ant grindų vandenį ir kt. Namų aplinka turi skatinti vaiką laikytis švaros ir pačiam būti švariam.

Kiekvieną naują įgūdį formuokite, remdamiesi esamais įgūdžiais. Pavyzdžiui, mažyliui išmokus nusiplauti ir nusišluostyti rankas, mokykite plauti kojas. Jeigu, nusišluosčius kojas, rankšluostis liko nešvarus, parodykite jį ir pasakykite: ,,Matai, koks juodas rankšluostis, matyt, skubėjai plauti kojas. Tikiuosi, kad kitą kartą neskubėsi”. Būtinai išmokykite plauti kojas vakare prieš einant gulti. Ši procedūra ramina ir padeda greičiau užmigti.

Vaikui augant, leiskite jam savarankiškai prausti vis daugiau kūno dalių: jaunesni kaip 2 metų vaikai paprastai prausia veidą ir rankas iki riešo, 2-3 metų kaklą, rankas iki alkūnių, vyresni kaip 3 metų jau gali praustis iki juosmens.

Tam, kad sustiprėtų poreikis praustis; parodykite veidrodyje, kaip atrodo vaikas prieš prausimąsi ir koks gražus (būtinai pabrėžkite ,,gražus”) pasidarė, kai nusiprausė. Vaikas turi praustis tiek kartų, kiek susitepa, ir kaskart prieš valgį nusimazgoti rankas.

Vakare leiskite praustis šiltesniu vandeniu, o rytą – šaltesniu. Šaltesnis vanduo išblaško miegą, suteikia žvalumo ir grūdina. Be to, dažnas prausimasis šiltu vandeniu per daug nuriebina odą, silpnina raumenis, mažina odos atsparumą. Visuomet prausimąsi derinkite su grūdinimosi procedūromis.

Stenkitės, kad vaikai įprastų prie savojo rankšluosčio ir muilo. Rankšluostis turi būti minkštas, nedidelis, ryškių spalvų, su vaikui suprantamu ornamentu ar piešinukais, Rankšluostį ir ,,Vaikų” muilą padėkite taip, kad būtų lengvai pasiekiami. Veidui ir kojoms turi būti atskiri, skirtingų spalvų rankšluosčiai, kad vaikas jų nesumaišytų. Iš mažens įpratęs prie savų higienos reikmenų, jis ir suaugęs nesinaudos svetimais.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.