Spa 23, 2022
53 Views
Komentavimas išjungtas įraše Laikysena pradeda formuotis ankstyvoje vaikystėje

Laikysena pradeda formuotis ankstyvoje vaikystėje

Written by

Laikysena pradeda formuotis ankstyvoje vaikystėje. Dėl ikimokyklinio amžiaus vaikų kaulų ir raumenų ypatumų (kauluose yra daug kremzlinio audinio, silpni nugaros, pilvo, kaklo raumenys) ji gali greitai sutrikti.

Pavyzdžiui, dėl netinkamo režimo, nepakankamai gero apšvietimo vaiko kampelyje, netinkamų baldų, dėl to, kad vaikas dieną mažai juda. Ypač svarbu išlaikyti taisyklingą pozą, kai vaikas žaidžia sėdėdamas. Nuo užsiėmimo pradžios praėjus 4-7 min., daugelis vaikų pradeda kūprintis, bet greitai išsitiesia, o po 22-25 min. vėl susikūprina. Todėl, kai vaikas žaidžia sėdėdamas, nuolat jį kontroliuokite.

Praėjus 20-25 min., nukreipkite vaiko dėmesį 15-20 min. į kitus, pavyzdžiui, judrius, žaidimus. Kad išlaikytų taisyklingą pozą, reikalavimai sėdinčiam vaikui turi būti konkretūs: ,,Padék alkūnes ant stalo”, ,,Nesikūprink”, ,,Kojas laikyk tiesiai” ir t. t. Reikalauti, kad vaikas taisyklingai sėdėtų, galima tik tada, kai baldai atitinka jo ūgį.

Išmokykite vaikus taisyklingai sėdėti prie stalo. Kojos laikomos suglaustos, per kelius sulenktos stačiu kampu, nugara turi liesti kėdės atlošą, galva truputį palenkta žemyn, atstumas nuo stalo paviršiaus iki akių turi būti lygus ilgiui nuo sulenktos alkūnės iki ištiestų pirštų galiukų, tarp stalo ir krūtinės ląstos turi lengvai tilpti delnas. Taip pat stebėkite, kad vaiko poza būtų taisyklinga žaidžiant, valgant, atliekant rytinę mankštą.

Nuo 5 iki 8 metų. Darbo ir buities higiena. Vyresni ikimokyklinukai su malonumu sodina daržoves, gėles, prižiūri jas, laisto, ravi. Jiems darbo įrankius parinkite pagal amžių ir ūgį. Jeigu vaikų rankos subraižytos ar yra žaizdelių, neleiskite dirbti žemės darbų.

Higienos reikalavimų reikia laikytis ir prižiūrint gyvulius, paukščius. Pavyzdžiui, valant šluotele, kastuvėliu triušių ar paukščių narvelius, reikia užsirišti guminę prijuostę, užsidėti kepuraitę, o baigus darbą,- nusiplauti rankas. Jas turi nusiplauti ir surinkę kiaušinius, palesinę naminius paukščius, pašėrę triušius, paglostę naminius gyvulius. Be to, vaikai turi žinoti, kad, lesindami paukščius arba šerdami gyvulius, negali patys valgyti.

Įpratinkite vaikus, kad prieš valgydami nusiplautų daržoves, vaisius ar nuo krūmų nuraškytas uogas. Ypač kruopščiai reikia plauti braškes, morkas, rūgštynes.

Vyresni ikimokyklinukai noriai žaidžia su kankorėžiais, medžių žieve, skiedromis, gėlėmis, mėgsta karpyti, drožti, pjaustyti, siūti. Tam reikia peilių, žirklių, adatų, vinių ir kitų darbo įrankių. Kad nesusižeistų, išmokykite juos naudotis aštriais ir smailais daiktais.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.