Gru 17, 2020
223 Views
Komentavimas išjungtas įraše “Galiu mirti bet kuriuo momentu, – karta pasakė LEONARDAS BEHNSTAINAS

“Galiu mirti bet kuriuo momentu, – karta pasakė LEONARDAS BEHNSTAINAS

Written by

“Galiu mirti bet kuriuo momentu, – karta pasakė LEONARDAS BEHNSTAINAS. Rūkau, geriu, uliavoju naktimis. Man tvirtino, kad jei nemesiu rūkyti, nesulauksiu nė 35-erių. Taigi ir taip pasišaipiau iš likimo”.

Bernstainas išgarsėjo prieš 50 metų, rašo “The New York Times”. Nuo tada jis gyveno kaip norėjo — aistringai dirbo, bet ne mažiau aistringai džiaugėsi gyvenimu. Jis nemokėjo saves tausoti, nors sirgo labai rimtai kentėjo nuo emfizemos ir plaučių auglio. Pora savaičių prieš mirtį Bernstainas atsisakė diriguoti koncerte. Bet dirigentai juk neišeina į pensija, jie miršta. ir vis tik kompozitoriaus mirtis sukėlė šoka. Jo gerbėjai laikė jį dievų išrinktuoju, todėl beveik nemirtingu. Leonardas Bernstainas buvo dirigentas, pianistas, kompozitorius, pedagogas, dažnas televizijos svečias. Žodžiu, įžymybė, šio šimtmečio muzikos žvaigždė.

Jis — rusų ir žydų emigrantų palikuonis, mokėsis prestižinėje Bostono lotynų mokykloje ir Harvarde. Jo tėvas Samiuelis prekiavo prabangos daiktais ir labai nepritarė sūnaus pasirinktai profesijai. 1943 metais susirgus dirigentui, Leonardas buvo pakviestas diriguoti Niujorko filharmonijos simfoniniam orkestrui. Debiutas buvo transliuojamas per radija ir jaunasis dirigentas tapo įžymybė.

Bernstainui labai tinka žodis “pirmas”. Jis buvo pirmas amerikietis, pakviestas diriguoti į La Skala, pirmas amerikietis, tapęs Niujorko simfoninio orkestro vadovu, jis pirmas su šiuo orkestru gastroliavo Pietų Amerikoje, Izraelyje, Japonijoje ir Tarybų Sąjungoje.

Dabar sakoma, kad Bernstaino laikai – auksinis šio orkestro amžius. Tai didžiulės emocinės energijos žmogus. Diriguodamas jis maldaudavo ir rėkdavo, atrodė kaip dangaus įkvėptas ir velnio apsėstas. Jo atliekamas Haidnas dejavo, Maleris raudojo, Bethovenas šaukė triumfuodamas. Bet dauguma Bernstaino gerbėju pirmiausia jį vertino kaip kompozitorių.

Jis sukūrė baleta, kelias simfonijas, vienaveiksme opera ir savo didžiausia šedevrą muzika “Vestsaido istorijai”. Bernstainas buvo žinomas kaip homoseksualistas. Bet vedęs Feličija Kon, pragyveno su ja iki pat jos mirties 1978 metais. Jis turėjo tris vaikus. Šio žmogaus tragedija, kad jis buvo talentingas įvairiose srityse, bet nebuvo genialus. Jis nenorėjo būti Moze, tik Maleriu. O tapo Leonardu Bernstainu.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.