Gru 6, 2022
154 Views
Komentavimas išjungtas įraše Jeigu turite maniežą, leiskite kūdikiui jame šliaužioti

Jeigu turite maniežą, leiskite kūdikiui jame šliaužioti

Written by

Jeigu turite maniežą, leiskite kūdikiui jame šliaužioti,- tai patogu ir nepavojinga. Kai kūdikis panorės daugiau erdvės, panaudokite pakankamai plačią, lygią ir kietą sofą. Tik tada atidžiai stebėkite, kad ,,keliauninkas” nuo jos nenuriedėtų. Jeigu leidžiate jam šliaužioti ant grindų, užtieskite jas antklode, kurios galus pritvirtinkite, kad neužsiriestų. Ant kilimo šliaužioti neleiskite, nes, kiek jį bedulkintute, bevalytute, vis tiek lieka dulkių, o kartu su jomis vaikui pavojingų bakterijų, kirmėlių kiaušinėlių ir kitų ligų sukėlėjų.

Elektrinių prietaisų (televizoriaus, radijo ir kt.) laidus pritvirtinkite taip, kad būtų vaikui nepasiekiamame aukštyje. Elektrinių prekių parduotuvėje nupirkite specialius atsarginius kaištukus ir sukaišiokite į visas rozetes. Nepalikite ant grindų indų su karštu ir šaltu vandeniu, cheminėmis medžiagomis, žemėmis. Visus namų apyvokos daiktus (puodus, keptuves ir kt.) visada laikykite pasuktus į sieną, kad vaikas jų negalėtų pasiekti ir patraukti.

Nuo aštuonių mėnesių patartina kūdikį valgydinti sėdintį specialioje kėdutėje. Pastatykite ją prie sienos, kitaip kūdikis gali netikėtai atsilošti, nukristi ir smarkiai susitrenkti nugarą, pakaušį. Visuomet patikrinkite, ar patikimai užsidaro kėdutės skersinis, kad kūdikis nekristų į priekį. Be to, kad vaikas neiškristų, iš minkštos medžiagos galima pasiūti petnešas, kurios uždedamos vaikui ir pritvirtinamos prie kėdutės ar vežimėlio.

Kūdikiui pradėjus vaikščioti, pavojų nemažėja. Jis labai dažnai griuvinėja, nes trūksta vaikščiojimo įgūdžių, jo masės centras yra daug aukščiau negu suaugusiųjų, del to negali išlaikyti pusiausvyros.

Dažniausiai nugriuvęs sunkiai nesusižeidžia, bet pasitaiko atvejų, kai, griūdamas lygioje vietoje, sunkiai susižaloja. Todėl kiekvieną dėmę ant grindų, ypač riebalų, pašluostykite, kad mažylis nepaslystų. Jeigu grindis išvaškavote ir išblizginote arba parketą nulakavote, ant jų patieskite ir pritvirtinkite standžius takelius arba kilimėlius. Žiūrėkite, kad vaikų avalynės padai nebūtų slidūs.

Sunkiau ir dažniau susižaloja vaikai, iškritę iš aukščiau. Išėjusios pasivaikščioti su kūdikiu, kuris užmigo vežimėlyje, atidžiai jį stebėkite, kad atbudęs neatsistotų ir neišvirstų, arba vežimėlis, jam sujudėjus, nenuriedėtų ir neapvirstų.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.