Lap 30, 2022
152 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kada vanduo nedraugas

Kada vanduo nedraugas

Written by

Vaikai kartais į šlapimtakį bei šlapimo pūslę įsikiša segtukų, degtukų, žvakučių, žaislų, detalių ir kt. Maudydamos vaikus, atidžiai apžiūrėkite visas kūno vietas ir nesunkiai atrasite negalavimo priežastį.

Kartais vaikams į minkštuosius audinius įlenda rakštis, metalinis segtukas, kabliukas, adata, stiklo ar porceliano šukė ir kt. Kad taip neatsitiktų, atidžiai apžiūrėkite, kad vaiko aplinkoje nebūtų šių pavojingų daiktų. Neleiskite vaikams žaisti ten, kur yra daug medžio nuolaužų, netvarkingų dėžių, neobliuotų lentų arba palangių, ant kurių sustatyti vazonėliai su kaktusais. Rakštys nemalonios tuo, kad aplink jas minkštieji audiniai greitai supūliuoja, o žaizdai užgijus, lieka randas.

Bet kurio amžiaus vaikams į akis pakliūva smėlio, dulkių, uodų, mažyčių muselių. Akys sužeidžiamos akmenimis, lazdomis, stiklo šukėmis, žaidžiant ledo ritulį. Todėl neleiskite vaikams išdykauti, kai žaidžia smėlio dėžėse, išlįsti pro langą važiuojant traukiniui ar autobusui, mėtytis sniego gniūžtėmis.

Patekus į akį svetimkūniui, neleiskite vaikui jos trinti, nors ir labai niežėtų ar ašarotų. Pirmiausia akį praplaukite kambario temperatūros švariu virintu vandeniu nuo išorinio vidinio kampo link. Paskui kreipkitės į gydytoją.

Kada vanduo nedraugas. Įsitraukę į žaidimą, maži vaikai pasidaro labai neatidūs. Be to, jie nesugeba suvokti, kada ir koks pavojus jiems gresia. Todėl nepalikite vienų vaikų vonioje, prie bet kokio vandens telkinio. Maži vaikai, patekus vandeniui į kvėpavimo takus, jo neiškosti ir užspringsta. Taip įvyksta nepataisoma nelaimė.

Šveicarų mokslininko V. Erenpraiso duomenimis, iš 10 skęstančiųjų pavyksta išgelbėti tik vieną. Kad vaikai neskęstų, išmokykite juos plaukti. Nors ir gerai mokantiems plaukti, neleiskite maudytis anksti pavasarį ir vėlai rudenį, kai šaltas vanduo. Nesimaudykite su vaikais audringoje jūroje ar dideliame ežere.

Banga gali ne tik nunešti tolyn į jūrą, bet ir apsvaiginti. Dėl to nelaimė gali įvykti ir negiliai įbridus. Su vaikais iki 12 metų maudykitės tik maudyklėje. Neleiskite nardyti nežinomose vietose, šokinėti į vandenį nuo aukštų krantų, lieptų, plaustų, arti tiltų, užtvankų, malūnų. Neleiskite maudytis ten, kur krantas tankiai apaugęs, vanduo drumzlinas (tvenkiniuose, kūdrose, užterštose upėse ir ežeruose), kur girdomi galvijai.

Uždrauskite plaukti arti garlaivių ar katerių ir ten, kur yra stipri srovė. Vandenyje negalima išdykauti, vienam kito murkdyti, plaukiantįjį už kojų traukti gilyn ir kt. Paaiškinkite, kad, atsiradus mėšlungiui, vaikas neišsigąstų, stengtųsi laikytis virš vandens ir šauktųsi pagalbos, o patekęs į verpetą, įkvėptų į plaučius oro, panertų į vandenį ir staigiai pasuktų į šalį nuo srovės. Pakliuvęs į stiprią srovę, jis turi plaukti pasroviui krantą. Su vaikais, kurie nemoka plaukti, neikite giliai; jiems vanduo turi būti iki juosmens.

Jeigu su vaikais plaukiate valtimi ar baidare, uždėkite jiems pripučiamas liemenes. Be to, juos pasodinkite taip, kad, esant reikalui, galėtų laisvai atsigulti baidarėje, o, jai virstant, kojos neužsikabintų už jokių daiktų. Neplaukite su vaikais valtimis ir baidarėmis, kai šaltas vanduo, upėmis, kuriose yra daug išverstų medžių, akmenų, krioklių ar kitokių kliūčių.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.