Lap 28, 2022
41 Views
Komentavimas išjungtas įraše Sergančio vaiko slauga namuose

Sergančio vaiko slauga namuose

Written by

Sergančio vaiko slauga namuose. Kaip matuoti temperatūrą. Normali kūno temperatūra būna 36,6-37°C, o matuojant tiesiojoje žarnoje,- iki 37,5°C.

Žemiausia kūno temperatūra būna rytą, o aukščiausia – apie 16-18 val. Vaikui pabėgiojus, temperatūra gali pakilti. Prieš matuojant temperatūrą, vaikas turi pabūti ramus bent valandą. Mažiems kūdikiams kūno temperatūra matuojama po pažastim, kirkšnyje arba tiesiojoje žarnoje.

Matuojant tiesiojoje žarnoje, termometras nuplaunamas su muilu, nukrečiamas gyvsidabrio stulpelis žemiau 36°C, smailusis galas patepamas vazelinu ar glicerinu. Kūdikis guldomas ant šono, kojos prilenkiamos prie pilvo, vienos rankos pirštais praskečiami sėdmenys, o kita ranka termometras įkišamas 3-4 cm per išeinamąją angą į tiesiąją žarną.

Po 2-3 min. ištraukus termometrą, įvertinama temperatūra, o termometras nuplaunamas su muilu ir, nukračius gyvsidabrio stulpelį, padedamas į vaistinėlę.

Matuojant temperatūrą po pažastimi arba kirkšnyje, suaugusieji turi prispaudę palaikyti kūdikio ranką arba suglaustas kojas, kad neiškristų termometras. Po pažastimi ar kirkšnyje termometras laikomas 10 minučių.

Kaip duoti vaistus. Negalima vaistų maišyti su maistu, pienu, nes, pajutę jų kvapą, vėliau vaikai nebevalgys šių produktų. Jei vaistai be skonio, juos duokite ištirpytus vandenyje, o paskui užgerti pasaldinta arbata ar vandeniu.
Vaistus duokite ryžtingai, lyg neateitų į galvą mintis, kad vaikas jų negers. Jei vaikas pastebės jūsų neryžtingumą, tai supras, kad galima jų ir negerti.

Įduodami vaistus, kalbėkite su vaiku apie bet ką, t. y. nukreipkite jo dėmesį, tada jis dažniausiai išsižioja, vos tik prie burnos prikišamas šaukštelis. Netirpstančias tabletes sutrinkite ir sumaišykite su šaukšteliu kokios nors tyrės: marmeladu, obuolių koše. Karčius vaistus sumaišykite su uogiene, medum, sirupu. Jų taip pat imkite tik šaukštelį. Paskui duokite vaikui užsigerti pasaldinto vandens.

Kaip uždėti šildomąjį kompresą. Kompresai dedami ant pilvo, krūtinės, kaklo. Nedidelis, rankšluostis ar kelių sluoksnių marlė pamerkiama į šiltą vandenį, išspaudžiama ir uždedama ant reikiamos vietos. Paskui dedamas vaškinis popierius ar celofanas taip, kad 1-2 cm uždengtų sudrėkintą rankšluostį. Ant viršaus dedamas sluoksnis vatos arba vilnonis audinys, flanelė ir viskas pritvirtinama bintu. Kompresas laikomas 6-8 val. Jį nuėmus, oda sausai nušluostoma.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.