Lap 26, 2022
444 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip daryti klizmą

Kaip daryti klizmą

Written by

Kaip daryti klizmą. Ji daroma, kai vaikams užkietėja viduriai. Tačiau neskubėkite. Iš pradžių išbandykite kitas priemones. Jei jos nepadeda, tik tada darykite klizmą.

Klizmai paruošiamas kūno temperatūros vanduo su geriamąja soda (arbatinis šaukštelis stiklinei vandens) arba valgomąja druska (1/2 arbatinio šaukštelio stiklinei vandens). Vyresniems vaikams klizmą galima daryti su muilu (gabaliukas muilo patrinamas tarp rankų arba pateliuskuojamas vandenyje, kol jis pasidarys balkšvas).

Ant lovos patiesiama klijuotė ar celofanas, kuris uždengiamas paklode ar vystyklu. Vaikas guldomas ant šono su pritrauktom prie pilvo kojom. Kūdikiams ir mažiems vaikams imama guminė kriaušė, pritraukiama pilna vandens, apverčiama aukštyn smaigaliu ir išspaudžiamas oras. Guminės kriaušės antgalis patepamas vazelinu ir 3-5 cm įkišamas į išeinamąją angą.

Kriaušė spaudžiama lėtai. Suleidus reikiamą skysčių kiekį, antgalis ištraukiamas, o vaiko sėdmenys kelioms minutėms užspaudžiami, kad susilaikytų vanduo ir suminkštėtų viduriai. Paskui vaikas išsituština. Jei po 15-20 min. vanduo neišbėga arba išbėga be išmatų, klizmą galima pakartoti.

Vyresniems vaikams naudojama pakabinama klizma su kietu antgaliu. Klizmos indo aukštis – 30-60 cm (žiūrint koks vaiko amžius). Kuo klizmos indas laikomas žemiau, tuo vandens slėgis mažesnis, jis lėčiau bėga ir vaikui sukelia mažiau nemalonumų.

Kaip sutvarstyti žaizdą. Vaikai dažniausiai susižeidžia griūdami: nusibrozdina kelius, alkūnes, įsipjauna peiliu, basi užlipa ant stiklo šukių ar metalinių daiktų. Vaikui susižeidus, atidžiai apžiūrėkite žaizdą, ar nelikę stiklo, medžio, metalo liekanų, žemių, ir pašalinkite juos.

Jei nubrozdintas tik odos paviršius, žaizdą patepkite jodu. Jei žaizda gili (pjautinė, durtinė ir kt.), tai jodu patepkite tik jos kraštus (į žaizdą jodo pilti nereikia). Ant žaizdos uždėkite sterilaus binto gabaliuką ir apriškite. Jei žaizda užteršta žemėmis, į ją gali patekti stabligės sukėlėjų. Todėl, sutvarkiusios žaizdą, vaiką būtinai nuveskite pas gydytoją, kad suleistų serumo nuo stabligės.

Article Tags:
·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.