Lap 24, 2022
67 Views
Komentavimas išjungtas įraše Moters gimdymas ir pogimdyminis laikotarpis

Moters gimdymas ir pogimdyminis laikotarpis

Written by

Labai sunkus ir atsakingas moters gyvenimo tarpsnis gimdymas ir pogimdyminis laikotarpis. Kokie tuo metu iškyla jaunam tėvui uždaviniai ir ką jis turi veikti? Pirmiausia tėvas turi tinkamai sutikti sugrįžtančią su naujagimiu žmoną.

Tam reikia nupirkti vaikišką lovutę, vežimėlį (jei dar nenupirkta), patikrinti naujagimio kraitelį ir, esant reikalui, jį papildyti, suremontuoti patalpas (jei seniai remontuotos), sutvarkyti kambarius, išnešti nereikalingus daiktus, paruošti žmonai ir kūdikiui kambarį. Grįžusi iš gimdymo namų, žmona turi pajusti, jog iš tikrųjų ji buvo laukiama. Tai maloniai ir raminamai ją nuteikia.

Dažnai tėvas nori, kad pirmagimis būtų berniukas. Deja, gamta į tėvų pageidavimus kol kas neatsižvelgia. Todėl tėvas niekada neturi parodyti nepasitenkinimo, juo labiau, neturi priekaištauti žmonai, jei gimė duktė. Supraskite, kūdikio lytis nepriklauso nei nuo tėvo, nei nuo motinos noro.

Labai svarbus ir pogimdyminis laikotarpis. Gimdymas iš moters atima daug jėgų. Todėl grįžusiai iš gimdymo namų motinai dar kurį laiką reikia sudaryti kuo palankiausias sąlygas joms atgauti. Motina turi būti ilgai gryname ore, gerai pailsėti ir maitintis, kad krūtyse nesumažėtų pieno. Ypač svarbu gerai pailsėti naktį. Čia jaunasis tėvas gali aktyviai prisidėti. Nors kas antra naktis turi prižiūrėti kūdikį: nuraminti verkiantį, pervystyti susišlapinusį, kai būna neramus, pagirdyti arbata.

Grįžusi iš stacionaro, moteris dar nėra visiškai sustiprėjusi, todėl negalima jos apkrauti sunkiais darbais. Tai turi atlikti tėvas. Jokia gėda vyrui išskalbti vystyklus, sutvarkyti kambarius, iššluostyti grindis.

Po gimdymo moters nervų sistema yra itin jautri ir įtempta. Kartais gali pasireikšti ir rimtesni nervų sistemos sutrikimai. Todėl vyras žmonai turi būti labai atidus, švelnus, jautrus. Pastebėję, kad žmona susijaudino, taktiškai ir švelniai nuraminkite. Tokiais atvejais ypač teigiamai veikia poilsis (trumpalaikis miegas dieną ir pakankamai ilgas nakti.

Tėvas taip pat turi nuolat rūpintis mažyliu, jį kalbinti, grūdinti, auklėti, eiti su juo pasivaikščioti. Mažylis turi vienodai rūpėti ir motinai, ir tėvui. Tik tokiomis sąlygomis auginami vaikai užauga sveiki, gerai išauklėti. Jie teikia džiaugsmą ne tik tėvams, bet ir visuomenei.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.