Spa 27, 2022
495 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kelionės ir kontaktai su suaugusiaisiais

Kelionės ir kontaktai su suaugusiaisiais

Written by

Kelionės ir kontaktai su suaugusiaisiais gali būti vaiko ligų priežastis. Jeigu vaikas, pradėjęs lankyti vaikų įstaigą, susirgo, neišsigąskite. Galbūt jis susirgo dėl to, kad labiau jaudinasi, kad susitiko su sergančiu vaiku. (Vaiką auginkite namuose tik tuomet, kai jis dažnai serga.) Neleiskite vaiko į lopšelį-darželį tuoj po ligos. Mažiausiai turi praeiti 2-4 savaitės, kad vaikas sustiprėtų. Prieš vesdami vaiką po ligos į lopšelį-darželį, paskambinkite, ar ten nėra karantino.

Jeigu jūsų vaikas susirgo užkrečiamąja liga, būtinai apie tai praneškite vaikų įstaigai. Kad vaikas lengviau pergyventų adaptacijos laikotarpį, iš pradžių pasiimkite jį tuoj po pietų, prieš dienos miegą. Paskui pamažu vis vėliau pasiimkite jį namo. Išeiginėmis dienomis laikykitės kasdieninio vaikų įstaigos režimo.

Maitinkite vaiką tais patiekalais, kurių jis per savaitę negavo lopšelyje-darželyje. Jeigu neaišku, kaip su vaiku praleisti išeigines dienas, kad nepažeistute vieningų auklėjimo principų, pasitarkite su grupės auklėtoja. Kai namuose nesilaikoma režimo, vaikai labai nenoriai eina į lopšelį-darželį, verkia, klykia, nepaleidžia mamos. Tai kenkia labiliai vaiko nervų sistemai. Be to, kai grupės personalas ramina kelis verksniukus, kiti vaikai paliekami vieni.

Taigi, mieli tėveliai, pagalvokite ir apie kitus vaikus. Prikėlę anksti rytą, neskubėkite vaiko valgydinti, nes jis blogai valgys. Be to, namuose pavalgydintas vaikas lopšelyje-darželyje atsisako valgyti, išdykauja ir trukdo dirbti aptarnaujančiam personalui, pavalgyti kitiems vaikams. Jeigu namuose mažylis labai nori valgyti, duokite jam truputį pieno, sulčių ar arbatos ir nedidelį riestainį. Rytą neduokite saldžių patiekalų, neleiskite valgio, žaisliukų vaikų įstaigą neštis jokio.

Ruošdamiesi pirmą kartą vesti mažylį į lopšelį-darželį, pasiteiraukite, kiek tuo pat metu bus priimta naujokų. Jeigu tą pačią priimama daugiau negu 2-3 vaikai, lukterkite savaitę kitą. Personalas naujokams gali skirti daugiau dėmesio tik tada, kai grupėje jų yra ne daugiau kaip du trys.

Pasiimdami vaiką iš lopšelio-darželio, neužmirškite pasiteirauti, kaip jis elgiasi, kaip pripranta prie naujos aplinkos, paklauskite, ką turite padaryti, kad adaptacijos laikotarpis praeitų lengviau.

Jeigu, būdamas lopšelyje, vaikas daug sirgo ir dėl to negalėjo jo lankyti, ruoškite į darželį. Geriausia tai padaryti 5-6 gyvenimo metais. Dauguma vyresnių vaikų lengviau pakelia adaptacijos laikotarpį, dėl to mažiau būna neigiamų požymių. Ir vyresniam vaikui padėkite įveikti adaptacinio laikotarpio sunkumus: iš anksto pratinkite ji prie režimo, kurį ras atėjęs į naują kolektyvą, pirmomis savaitėmis iš darželio pasiimkite anksčiau ir kt.

Ikimokyklinės vaikų įstaigos labai didelį dėmesį skiria paruošiamosioms grupėms vaikams, kurie greitai eis į mokyklą. Šešerių metų darželinukai pratinami prie mokyklos tvarkos. Su jais užsiiminėjama 30 min. pamokėlių metu.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.