Spa 25, 2022
76 Views
Komentavimas išjungtas įraše Reguliarios mėnesinės yra mergaitės sveikatos rodiklis

Reguliarios mėnesinės yra mergaitės sveikatos rodiklis

Written by

Reguliarios mėnesinės yra mergaitės sveikatos rodiklis, todėl išmokykite stebėti jų ritmingumą. Patarkite jai įsigyti kalendorėlį, kad kiekvieną mėnesį galėtų žymėti kraujavimų dienas. Tai turi tapti įgūdžiu. Visus kalendorėlius (nuo pat pradžios) mergaitė turi laikyti, nes jie labai pravers po vedybų. Po pirmųjų mėnesinių neretai būna įvairaus ilgumo pertraukos. Kuo anksčiau atsiranda mėnesinės, tuo dažniau jos būna nereguliarios.

Paprastai jos atsiranda maždaug nuo 12,5 metų. Svarbu, kad pirmais metais, skaičiuojant nuo pirmos kraujavimo dienos, mėnesinės kartotųsi ne dažniau kaip kas 20 dienų ir truktų ne ilgiau kaip 6-7 dienas, nebūtų labai gausios, t. y. Mergaitė nenukraujuotų.

Sutrikus mėnesinių ciklui, jos gali užtrukti, prasidėti gausus kraujavimas, atsirasti stiprūs skausmai pilvo apačioje. Tokiu atveju reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją ginekologą.

Ypač didelį dėmesį reikia skirti asmens higienai ir dėl to, kad mėnesinių metu suaktyvėja prakaito ir riebalų liaukų veikla. Jeigu mergaitė reguliariai neapsiplaus, nuo jos sklis nemalonus kvapas.

Pokalbiai su lytiškai bręstančia mergaite ar berniuku turi būti atviri ir nuoširdūs. Paaugliai iš tėvų laukia išsamaus paaiškinimo, kodėl, pavyzdžiui, reikia pasielgti vienaip, o ne kitaip. Jie nori gauti konkrečių žinių apie jausmus, kurie juos užvaldys. Tada bundantys erotiniai jausmai neužklups jų netikėtai, paaugliai lengviau juos suvoks.

Kartais tėvai mano, kad tarp kartu augančios mergaitės ir berniuko nėra jokių paslapčių. Ir mama, girdint broliui (ar tėvui, seneliui), duoda dukrai patarimų grynai asmens higienos klausimais. Visomis intymios higienos ar auklėjimo temomis kalbėkite atskirai. Motina su dukra, o tėvas su 14 metų sūnumi turi pasikalbėti apie organizmo vystymąsi, brendimą, intymią higieną ir naujai atsiradusius pojūčius.

Berniukai lytiškai subręsta 1,5-2,5 metais vėliau negu mergaitės. Jų lytinį brendimą rodo atsiradusios poliucijos (naktinis sėklos išsiliejimas).

Nesupažindinti su poliucijomis, paaugliai, pamatę ant antklodės ir glaudžių balkšvas dėmes, išsigąsta, jaudinasi.

Po poliucijų berniukai turi apsiplauti lytinius organus, pasikeisti glaudės. Kad poliucijos būtų retesnės, paaugliui vakare neleiskite žiūrėti suaugusiems skirtų filmų, skaityti erotinius jausmus sukeliančios literatūros, gulėti minkštoje lovoje, vakare gerti kavą ir valgyti aštrius mėsiškus patiekalus. Paauglį sudominkite sportu ar kitu užsiėmimu, kad liktų kuo mažiau laiko domėtis erotinėmis problemomis. Ne rečiau kaip kas 2-3 dienos berniukas turi apsiplauti lytinius organus.

Jų odoje yra daug prakaito liaukų. Ilgiau neplaunant lytinių organų, varpos galvutę dengiančioje odos raukšlėje (apyvarpėje) susikaupia prakaito, riebalų, nešvarumų, kurie erzina odą, atsiranda niežulys, perštėjimas, o kartais – apyvarpės ir varpos galvutės gleivinės uždegimas. Tuomet apyvarpė išburksta, nebeapsinuogina varpos galvutė, oda būna paraudusi, iš apyvarpės sunkiasi nemalonaus kvapo pūlingos išskyros.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.