Spa 29, 2022
134 Views
Komentavimas išjungtas įraše Pripratęs prie nepažįstamų žmonių vaikas

Pripratęs prie nepažįstamų žmonių vaikas

Written by

Adaptacija (prisitaikymas) prie naujų sąlygų trunka įvairiai savaitę, o kartais net kelis mėnesius. Šis laikas priklauso nuo auklėjimo šeimoje, nuo vaiko psichinio ir fizinio išsivystymo, amžiaus ir daugelio kitų individualių jo savybių.

Dėl to vieni vaikai adaptacijos laikotarpį pergyvena sunkiau, kiti – lengviau. Kad vaikas lengviau priprastų prie lopšelio-darželio, iš anksto nuspręskite, kada jį ten leisite, ir maždaug 2-6 mėnesius (žiūrint kokia vaiko sveikatos būklė ir fizinis išsivystymas) ruoškite.

Išleidžiant į kolektyvą, vaikas turi būti paskiepytas prieš 1,5-2 mėnesius. Jeigu paskiepysite vėliau, padarysite klaidą, nes, vaikui jaudinantis, prisitaikant prie naujų sąlygų, sunkiai susidarys imunitetas ligai, nuo kurios vaikas buvo paskiepytas.

Prie naujų sąlygų sunkiai prisitaiko tie vaikai, kurie namuose buvo lepinami, auginami be tinkamo režimo, gyveno šiltuose, mažai ar blogai vėdinamuose kambariuose, nebuvo grūdinami, kuriems viskas buvo leidžiama, kurie mažai matė ir bendravo su kitais vaikais bei suaugusiais žmonėmis.

Tris keturis mėnesius, prieš išleisdami vaiką į kolektyvą, susipažinkite su lopšelio-darželio tvarka ir režimu. Namuose mažylį maitinkite šaukšteliu, atpratinkite nuo čiulptuko ir supimo, laikykitės tokio dienos režimo kaip vaikų įstaigoje. Pasistenkite, kad paruošiamuoju laikotarpiu vaikas kuo daugiau bendrautų su bendraamžiais nepažįstamais žmonėmis.

Pripratęs prie nepažįstamų žmonių ir lopšelyje-darželyje radęs jau įprastą jam tvarką, vaikas daug lengviau pritaps prie kolektyvo. Jeigu vaiką nuolat grūdinsite, reguliariai su juo būsite gryname ore, jis nereaguos į kambarių vėdinimą, pasivaikščiojimus lauke. Vaiko šiltai nerenkite, parinkite lengvus ir gerai plaunamus drabužius. Vaikai sunkiausiai prie kolektyvo pripranta nuo 9 mėn. iki 1,6 metų.

Prieš 2-3 mėn. su vaikų įstaigos grupės auklėtoja aptarkite vaiko auklėjimo kryptį, kad ji būtų vieninga ir namuose, ir vaikui atėjus i kolektyvą.

Vaikų kolektyvą gali lankyti tik sveiki, normaliai fiziškai ir psichiškai išsivystę, pagal amžių paskiepyti vaikai. Todėl, leisdami vaiką į kolektyvą, prieš dvi savaites kreipkitės į vaikų polikliniką. Atlikite gydytojo nurodytus tyrimus. Vaikus nuo 3 metų, apylinkės vaikų ligų gydytojui patarus, parodykite kitiems įvairių specialybių gydytojams.

Jeigu reikia, išgydykite dantukus, išoperuokite adenoidus. Ypač didelį dėmesį skirkite fiziškai silpnai išsivysčiusiems, dažnai sergantiems vaikams, kurie į ikimokyklines vaikų įstaigas leidžiami tik po atitinkamo gydymo. Jų paruošimas užtrunka nuo 3 mėn. iki pusės metų.

Kad mažylis mažiau sirgtų, patartina pasirinkti artimiausią prie gyvenamosios vietos vaikų įstaigą. Negerai, kai jį reikia vežioti autobusais ar troleibusais.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.