Gru 18, 2022
127 Views
Komentavimas išjungtas įraše Odos, poodžio pūlinukus sukelia įvairios bakterijos

Odos, poodžio pūlinukus sukelia įvairios bakterijos

Written by

Odos, poodžio pūlinukus (skausmingus, paraudusius, baltomis viršūnėmis spuogus) sukelia įvairios bakterijos. Kūdikis neužsikrės pūline infekcija, jeigu:

visus išskalbtus drabužius pavirinsite 15 min., o išdžiūvusius išlyginsite karšta laidyne;

nepadėsite išlygintų drabužių ant kėdės, kur sėdėjo suaugęs žmogus, apsivilkęs viršutiniais drabužiais, arba į bendrą spintą;

vystyklui nukritus ant grindų, juo mažylio nebevystysite;

drabužius laikysite specialioje dėžėje ar spintoje, surištus švarioje paklodėje;

pervilkinėsite švariais drabužiais tik ant stalo ar lovos, užklotų švaria paklode;

maitinsite tik iš mažyliui skirtų indų ir juos laikysite kruopščiai uždengtus arba sandariai uždarytus atskirame virtuvės spintelės skyriuje;

po maitinimo indus plausite karštu vandeniu ir 15 min. pavirinsite;

pervystysite, maitinsite, kruopščiai muilu nusiplovusios rankas, su švaria prijuoste arba chalatu;

prijuostę, chalata kabinsite atskirai nuo kitų drabužių ir apsivilksite jais tik prieš maitindamos ar pervystydamos kūdikį;

kambarį, kuriame būna mažylis, reguliariai valysite drėgnu skuduru ir jame nedulkinsite jokių drabužių;

naikinsite muses;

suterštus vystyklus tuojau po pervystymo išnešite, sudėsite į jiems skirtą indą ir gerai uždengsite;

išsituštinusį mažylį apiplausite, nusausinsite ir po to išvėdinsite kambarį;

neisite pasivaikščioti į vietas, kuriose dulka, į intensyvaus eismo gatvę ir kt.;

iki 6 mėn. maudysite kasdien, o vėliau (iki 1 metų) – kas antra diena.

Jeigu vaikas susirgo. Ar verta patiems gydyti vaiką. Turime daug gydymo įstaigų ir specialistų, pats gydymas nemokamas ir kvalifikuotas. Rodos, ko bereikia.

Bet atsiranda mamų ir senelių, kurios susirgusį vaiką mėgina gydyti pačios arba lengvabūdiškai pasikliauja nekvalifikuotų asmenų patarimais. Taip ir žaloja vaiko sveikatą, be reikalo eikvoja lėšas, o mažieji negi priešinsis vyresniesiems?

Didžiausia blogybė – duoti vaikams gerti vaistų be rimtos priežasties ir nepasitarus su gydytoju.

Dažniausiai be reikalo vartojami antibiotikai. Vos tik vaikas sukarščiuoja ar šiaip sunegaluoja, tuoj jam duodamos tabletės, tikintis išsiversti be gydytojo pagalbos. Žinia, antibiotikai gelbsti milijonus sunkiai sergančiųjų, bet atsiminkite,- šie vaistai nevisagaliai, ne visiems jie naudingi, daug kam net žalingi. Mat daugelį virusinių ligų antibiotikai visiškai neveikia ir juos vartoti – didelės kai kurių antibiotikų dozės pakenkia inkstams, klausai, su betikslis dalykas. Per kelia alergines reakcijas.

Taip pat žalinga vartoti nepakankamas antibiotikų dozes, nes nuo jų bakterijos nežūva, o pripranta prie šių medikamentų. Organizme užauga mikrobų formos, atsparios net didelėms antibiotikų dozėms. Todėl be reikalo, ir nepakankama doze vartotas antibiotikas padaro organizmui meškos paslaugą, nes išgydyti ligą, sukeltą atsparių mikrobų, daug sunkiau. Be to, skirtingoms ligoms gydyti reikia ir skirtingų antibiotikų. Todėl apie vaistų poveikį gali spręsti tik gydytojas, bet ne patys ligoniai ar jų artimieji.

Vaikai gydomi ne vien tik antibiotikais. Įprasta manyti, kad vitaminai labai naudingi ir būtini augančiam vaikui. Tai tiesa, bet ir čia reikia saiko, o kai kuriuos vitaminus pavyzdžiui, visiems žinoma, kad rachito profilaktikai skiriamas vitaminas labai tiksliai dozuoti. Tačiau ne visi žino, kad jo kiekis turi būti griežtai ribojamas.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.