Spa 31, 2022
62 Views
Komentavimas išjungtas įraše Paskatinti vaikus rimtai žiūrėti į būsimas mokinio pareigas

Paskatinti vaikus rimtai žiūrėti į būsimas mokinio pareigas

Written by

Pasitaiko tėvų, kurie, norėdami paskatinti vaikus rimtai žiūrėti į būsimas mokinio pareigas, gąsdina juos mokykla. Kartais vyresnieji broliai, seserys ar net suaugusieji pusiau rimtai, pusiau juokais pasakoja apie nemalonumus, galinčius iškilti lankant mokyklą. Vaikai paprastai humoro nesupranta. Todėl atsiranda išankstinis vaiko priešiškumas mokyklai, didesnė ar mažesnė baimė, nervinė įtampa, nemalonus laukimas.

Tai yra labai blogai, nes stipriai kenkia jautriai vaiko nervų sistemai. Nepasitikėjimą mokykla lengva sukelti, bet labai sunku paneigti. Panašius vaikų jausmus sukelia vyresnių žmonių, dažniausiai senelių, kalbos, kuriose išryškėja gailestis dėl to, kad vaikams prasidės sunkus gyvenimas ir t. t.

Žymaus tarybinio psichiatro A. Zubarašvilio nuomone, baimė ir nepasitikėjimas yra sunkiausi iš visų žmogiškų pergyvenimų. Jie sukelia nusivylimą, depresiją, abejingumą aplinkai. Todėl visi šeimos nariai ir jų draugai apie mokyklą turi kalbėti tik gerai.

Vaikus, pradėjusius lankyti mokyklą, jaudina smulkmenos. Jie net mažiausius nesklandumus, nesėkmes, trūkumus skaudžiai pergyvena.

Kad taip nebūtų, iki mokslo metų pradžios nupirkite mokyklinę uniformą, vadovėlius, pažymių knygutę, sąsiuvinius, rašymo priemones (pieštuką, šratinuką, parkeri), piešimo sąsiuvinių, spalvotų pieštukų, akvarelinių dažų, spalvoto popieriaus ir pagaliukų rinkinius, žirkles, liniuotę, raidžių ir matematikos kasas. Fizinio auklėjimo pamokoms reikia treningo ir sportinių batelių.

Kad pirmieji vaiko žingsniai mokykloje būtų nesunkūs, jis gerai mokytųsi, augtų sveikas, žvalus, tarp šeimos ir mokyklos užsimegztų geri ir dalykiški ryšiai, nuosekliai, palengva vaiko sąmonėje ugdykite norą mokytis ir meilę mokytojui.

Pradedant šeštais gyvenimo metais, vis dažniau ir dažniau kalbėkite su vaiku apie mokyklą. Pirmiausia mokykite jį gero elgesio taisyklių. Būsimasis pirmokas turi suprasti, kad su mokytojais ir draugais reikia elgtis mandagiai, negalima jų tujinti, užgaulioti. Įpratęs tvarkingai laikyti savo daiktus, vėliau-vaikas mokės susitvarkyti mokymui skirtus reikmenis.

Vaikui iš anksto paaiškinkite, kad mokykloje laukia nelengvas ir atsakingas darbas, kad bus ne vien tik malonumai, bet reikės per pamokas dirbti viską, ką lieps mokytojas. Taigi jau dabar jis turi stengtis viską daryti kruopščiai, laiku ir gerai. Žinokite, jei šių savybių pirmaklasis neišsiugdys, tai norės dirbti tik įdomius darbus, o neįdomius atliks bet kaip arba visai jų nesiims. Tai jau blogai. Be to, vaikui padės arba trukdys mokytis sąmoningai ar nesąmoningai tėvų skiepyti įvairūs motyvai. Jeigu jis į mokyklą ateis galvodamas, kad joje tik šoks, žais, dainuos, ar darys, ką norės, tai darbas mokykloje jam nepatiks nuo pat pirmų dienų. Vaikas nusivils ir nebenorės į ją eiti.

Taip pat papasakokite vaikui, kad klasėje mokinių bus daug, o mokytojas tik vienas, kad jis iš visų vienodai reikalaus mokytis ir gražiai elgtis, kad jo elgesys, tvarkingumas ir žinios bus vertinamos pažymiais.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.