Lap 2, 2022
82 Views
Komentavimas išjungtas įraše Netaisyklingą sukandimą išgydyti sunku

Netaisyklingą sukandimą išgydyti sunku

Written by

Netaisyklingą sukandimą išgydyti sunku. Tam reikia daug kantrybės ir laiko. Gydymas trunka nuo kelių mėnesių iki 2-3 metų. Jeigu pastebėjote, kad vaiko akys į tą patį daiktą žiūri nevienodai, t. y. viena iš jų žiūri į šoną, galite įtarti, jog vaikas žvairuoja. Tuomet kreipkitės į akių ligų gydytoją. Kuo anksčiau pradėsite gydyti, tuo greičiau vaikas išgis. Žvairumas gydomas ilgai ir kruopščiai. Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Jeigu jis išrašė vaikui akinius, stebėkite, kad juos nešiotų. Šis regėjimo trūkumas ištaisomas tik nuolat nešiojant akinius.

Kai 5 metų vaikas kalba neaiškiai, neištaria daugelio garsų, kreipkitės į logopedą. (Logopedai dirba visose stambesnėse vaikų poliklinikose, o rajonuose prie švietimo skyrių.)

Nemažą susirūpinimą kelia išblyškę, liesi, silpnai fiziškai išsivystę vaikai. Jų sveikatą tikrinkite ne tik prieš pradedant lankyti mokyklą, bet ir vėliau.

Mokykloje vaikui tenka didelis psichinis ir fizinis krūvis, jis susiduria su visai nauja aplinka, atsiranda daug naujų darbų, pareigų ir rūpesčių. Kad lengviau priprastų prie naujų sąlygų, vaikas turi būti mokyklai subrendęs, atitinkamai išsivystęs ir fiziniu, ir protiniu atžvilgiu.

Dėl to kasmet nuo sausio mėnesio pradžios vaikų poliklinikose (konsultacijose) pradedama tikrinti būsimųjų pirmokų sveikata. Įvaikų polikliniką ateikite tiksliai nurodytu laiku, priešingu atveju trukdysite darnu daugelio žmonių darbą, nes septynmečių sveikatą tikrina įvairių specialybių gydytojai, atliekama nemaža tyrimų.

Gydytojai įvertina vaiko fizinį ir protinį išsivystymą, patikrina regėjimą, klausa, dantis, kalbą, laikyseną. Vaikai, kuriems nustatomi vieni ar ki sveikatos sutrikimai, nukreipiami gydyti. Jeigu randama kirmėlių kišinėlių, skiriamas atitinkamas gydymas.

Pasitaiko vaikų, dažnai sergančių angina, peršalimo ligomis. Jeigu gydytojas patarė pašalinti labai išvešėjusius gomurio migdolus, išoperuokite juos, nelaukite, kol vaikas pradės lankyti mokyklą. Gydytojui patarus, vaiką grūdinkite (žinoma, jeigu to nedarėte nuo pat pirmųjų vaiko gyvenimo savaičių), pratinkite miegoti prie atviro lango, rytais daryti mankštą.

Po sunkios fraumos ar nervų ligos pastebėjus pavėluotą vystymąsi, vaiką reikia patikrinti. Jei pagal biologinį amžių jis yra nesubrendęs protiniu atžvilgiu, jam gali tekti vėliau peržengti mokyklos slenkstį arba mokytis specialioje mokykloje.

Tris keturis mėnesius prieš pradedant lankyti mokyklą, įpratinkite vaiką keltis 7 ar 8 val., kad vėliau neskubėdamas suspėtų padaryti mankštą, nusiprausti, apsirengti, pavalgyti ir nueiti į mokyklą. Apgalvotai sudarykite dienos režimą: kada vaikas miega, valgo, žaidžia, ilsisi, mokosi ir t. t. (žiūrėkite skyrių ,,Režimas”). Atsiminkite, režimas ugdo kruopštumą, organizuotumą, sugebėjimą tinkamai paskirstyti savybes, kurios yra būtinos geram moką, atsakingumo jausmą.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.