Rgp 7, 2023
85 Views
Komentavimas išjungtas įraše Pelargonija (Pelargonium)

Pelargonija (Pelargonium)

Written by

Gentyje yra 350 rūšių. Priklauso snaputinių (Geraniaceae) šeimai. Auga Pietų Afrikoje. Tai neaukšti krūmokšniai ir puskrūmiai. Žiedai suburti į skėčius.

Juostuotoji pelargonija (P. zonale) turi stačius stiebus, ilgus lapkočius, apskritus širdiškus, švelniais plaukeliais apaugusius lapalakščius, kurių viduryje išryškėja rausvas raštas. Žiedai rožiniai. Žydi nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Kambariuose dažnai auginama kvapioji pelargonija (P. graveolens). Ji dekoratyvi, giliai skiautėtais su siauromis lapaskiltėmis lapais. Žiedai rožiniai, smulkūs. Mėgstama dėl malonaus kvapo, kuris gerai jaučiamas pajudinus augalus. Šie augalai dažnai vadinami ,,jeronimais”.

Pelargonijos dauginamos auginiais vasario-kovo ir liepos-rugpjūčio mėnesį. Imamos stiebų viršūnėlės su lapais ir stiebo gabaliukai su 2 tarpubambliais. Sodinama į smėlio ir durpių mišinį.

Laistoma labai saikingai, nes nepakenčia drėgmės pertekliaus, pradeda pūti. Įsišaknyja per 2-3 savaites. Pelargonijos dauginamos ir sėklomis. Jos sėjamos vasario mėnesį, pikuojamos ir prižiūrimos kaip įšaknydinti auginiai. Pražysta tais pačiais metais, gerai prižiūrimi gausiai žydi iki rudens.

Article Categories:
Augmenija

Comments are closed.