Gru 4, 2022
134 Views
Komentavimas išjungtas įraše Vaikams, ypač 2-5 metų, lengvai išnyra rankos

Vaikams, ypač 2-5 metų, lengvai išnyra rankos

Written by

Vaikams, ypač 2-5 metų, lengvai išnyra rankos. Todėl neskubėkite supti vaiko apie save, pakėlę jį nuo žemės už abiejų rankų. Vaikščiodami visi kartu, nekilnokite mažylio per duobutes, vandens balutes, aukštai pakeldami už abiejų rankų. Kūdikio ranka gali išnirti ir neatsargiai nuvelkant drabužėlius siauromis rankovėmis. Kai vedatės mažylį, stebėkite, kad delnas būtų atgręžtas į jo kūno pusę.

Jeigu vaikui išniro ranka, patys nieko nedarykite, kreipkitės į gydytoją. Jeigu gatvėje ar kieme pamatėte besimušančius bet kurio amžiaus vaikus, būtinai išskirkite. Tai irgi padės išvengti įvairių traumų.

Gamtoje. Jeigu su ropojančiu arba jau vaikščiojančiu vaiku išvykote į mišką, prie upės ar ežero, būkite ypač atidūs. Kaskart gerai patikrinkite vietą, kur sustojote. Įsitikinkite, ar nėra stiklo šukių ir kitų nekultūringų gamtos ,,mylėtojų” paliktų šiukšlių. Visus aštrius daiktus užkaskite. Įsitikinę, jog nebeliko daiktų, pavojingų vaikui, leiskite jam palakstyti basam. Mažylį nuolat stebėkite, kad neprisivalgytų įvairių žolių, neįkristų į vandenį ir kt.

Išleisdami vaikus į turistinį žygį, apaukite juos panešiotais, kietais odiniais puspadžiais, su auliukais batais. Priminkite, kad nešokinėtų per griovius, upelius, nespardytų akmenų, kankorėžių, nešokinėtų nuo skardžių, nelaipiotų į medžius. Paaiškinkite vaikams, kodėl žaibuojant negalima stovėti po vienišu arba didžiausiu miške medžiu. Užėjus audrai, nereikėtų būti ir atvirame lauke arba ežero krante po medžiais. Įspėkite, kad žygyje vengtų nežinomų šunų, kačių, juo labiau žvėrelių, nes jie gali būti pasiutę.

Svetimkūniai. Namuose, kieme, gamtoje maži vaikai dažnai ima į burną, įsikiša į nosį, ausį, rečiau į lytinius organus, išeinamąją angą įvairiausius daiktus: žirnius, pupas, augalų žiedus, monetas, karolius, vaisių kauliukus, ženkliukus, žaislinės mozaikos elementus ir kt.

Nuolat patikrinkite žaisliukus, ar nėra įskilusių, įlūžusių. Aštria briauna mažylis gali susižeisti, o žaislų nuolaužas (plastmasines, medines ar barškučiuose esančius rutuliukus) įsidėti į burną, juos čiulpti, o paskui nuryti arba jais užspringti. Sugadintus žaisliukus sutaisykite arba išmeskite. Vaikams iki 4-5 metų neduokite mažesnių kaip 2-3 cm žaisliukų, blizgučių ir t. t. Visus smulkius daiktus sagas, segtukus, monetas, karolius, kamščius, vinutes ir kitus metalo dirbinius – laikykite taip, kad vaikas prie jų negalėtų prieiti.

Pastebėję, jog įsidėjo į burną kokį nors smulkų daiktą, staigiai nepulkite prie jo, nebarkite, nešaukite, nes išsigandęs gali jį nuryti arba tas daiktas gali patekti į kvėpavimo takus (tai dar blogiau!). Ramiai prieikite prie vaiko, paprašykite išspjauti tai, ką turi burnoje.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.