Sau 9, 2023
902 Views
Komentavimas išjungtas įraše Lyralapis fikusas (Ficus lyrata)

Lyralapis fikusas (Ficus lyrata)

Written by

Ficus lyrata, dar žinomas kaip Ficus lyrata, yra populiarus kambarinis medis, dažnai auginamas dėl didelių, blizgių, smuiko formos lapų. Šie lapai yra stipriai gysloti ir auga vertikaliai ant grakštaus kamieno. Ficus lyrata gali tapti puikiu židinio tašku kambaryje, jei pasodinama į ant grindų stovintį indą ir leidžiama užaugti iki 1,5 metro aukščio. Fikusas taip pat yra gana greitai augantis medis, todėl jį galima sodinti beveik bet kuriuo metų laiku. Tačiau svarbu pažymėti, kad šis augalas yra toksiškas katėms ir šunims, jei nurijus.

Šie augalai kilę iš tropinės Afrikos, kur jie klesti karštoje ir drėgnoje aplinkoje. Tai gali būti iššūkis namų augintojams, kuriems gali būti sunku atkurti tokias sąlygas. Tačiau šie augalai yra gana atsparūs ir kurį laiką gali atlaikyti mažiau nei idealias sąlygas.

Lyralapis ficus nėra ypač reiklus savo augimo sąlygoms, jei tik yra sudarytos tinkamos bendros sąlygos. Tačiau jei auginate jį kaip kambarinį augalą, turėsite jį pasukti kas kelias dienas, kad kiekviena pusė gautų vienodą saulės spindulių kiekį. Tai padės augalui augti tolygiai, o ne pasvirusi į šviesą.

Taip pat naudinga kas savaitę nuvalyti augalo lapus drėgna šluoste. Dėl to lapai ne tik atrodo blizgesni, bet ir leidžia daugiau saulės šviesos patekti į juos fotosintezei. Taip pat, atsiradus pažeistiems ar nudžiūvusiems lapams, juos galima nupjauti, nes jie nebetarnauja augalui. Taip pat galite nupjauti pagrindinio stiebo viršūnę, kad augalas augtų vešlesnis.

Kad fikuso augalas atrodytų geriausiai, jam reikia ryškios, koncentruotos šviesos. Tiesioginiai saulės spinduliai gali pažeisti lapus, ypač karšta popietė. Labai tamsiose sąlygose laikomi augalai greitai neaugs.

Laistymas yra svarbus veiksnys auginant lyreleaf fikusą. Joms reikia vidutinio dirvožemio drėgmės, o jei jos negaus pakankamai vandens, jų lapai nuvys ir praras spalvą. Dėl per daug vandens augalas gali numesti lapus ir patirti šaknų puvinį, kuris galiausiai gali jį nužudyti. Auginimo sezono metu lyros lapų fikusą laistykite, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžius. Žiemos mėnesiais laistykite šiek tiek mažiau. Be to, šie augalai reaguoja į didelį druskos kiekį dirvožemyje. Todėl geriausia žemę nuplauti bent kartą per mėnesį, kol vanduo iš vazono dugno pasipils. Tai padeda išvengti druskos kaupimosi. Vasaros mėnesiais svarbu augalus reguliariai laistyti šiltu vandeniu. Laistyti reikia 3-4 kartus per savaitę. Žiemą laistymą galima sumažinti iki 1 karto per savaitę.

Ideali lyros lapo fikuso temperatūra yra 16–24 laipsniai, todėl jį reikia laikyti atokiau nuo skersvėjų ir staigių temperatūros svyravimų. Ideali oro drėgmė yra 30-65 procentai, o prireikus augalą galima purkšti švariu vandeniu, kad padidėtų drėgmė.

Tręšimas yra svarbi Lyraleaf ficus auginimo dalis. Trąšos turi būti dedamos į dirvą visą auginimo sezoną, laikantis trąšų etiketės nurodymų. Tam puikiai tinka augalinės trąšos su dideliu azoto kiekiu. Galima įsigyti ir specialiai šiai fikusų rūšiai pagamintų trąšų. Apskritai, žiemos mėnesiais nereikia naudoti trąšų. Geriausia kambariniams augalams skirtų trąšų rūšis priklauso nuo augalo poreikių. Pavyzdžiui, vieniems augalams reikia daugiau azoto, kitiems – daugiau fosforo. Paprastai nerekomenduojama tręšti fikuso žiemos mėnesiais, nes augalas yra ramybės būsenoje ir neaktyviai auga. Dėl to dirvoje gali susikaupti druskų, todėl pavasarį augalui bus sunku vėl pradėti augti.

Velėnos, lapinės žemės ir smėlio dirvožemio mišinys idealiai tinka augalams auginti, nes yra gerai nusausintas ir derlingas. Taip pat gali būti naudinga pridėti šiek tiek anglies.

Genėjimas – tai lapų, ataugų pašalinimas ar susikertančios šakos nuo augalo, kad būtų išlaikytas sveikas augimas. Svarbu reguliariai genėti, kad nepažeistumėte ir padėtumėte augalui kvėpuoti. Norėdami saugiai pašalinti lapą ar šaką, nupjaukite maždaug centimetrą nuo kamieno. Jei lapas yra rudas ir negyvas, prieš bandydami nupjauti švelniai patraukite – jis gali nukristi pats.

Norėdami padauginti fikuso augalą, paimkite auginį iš sveiko stiebo ir pamerkite jį į vandenį. Po kelių savaičių augalas išaugins šaknis ir gali būti persodintas į vazoną su žemės mišiniu.

Ficus Lyralapi ganėtinai nesunkiai galima padauginti iš stiebo auginių, tačiau sunkiau tai padaryti iš sėklų. Auginiai yra patikimesnis būdas. Nupjaukite 12-18 cm ilgio stiebą aštriomis žirklėmis, palikdami vieną lapelį ant stiebo. Įdėkite auginį į vazą su švariu, kambario temperatūros vandeniu ir padėkite į šiltą vietą su ryškia, bet netiesiogine šviesa. Vandenį keiskite tik tada, kai jis atrodo drumstas.

Po kelių savaičių vandens paviršiuje prie stiebo pagrindo atsiras nedideli balti kauburėliai. Po kelių savaičių iš dėmių išaugs šaknys.Kai augalo šaknys užauga iki 1-2 cm ilgio, pasodinkite į 5 litrų talpos vazoną, pripiltą žemėmis. Laikykite dirvą drėgną, bet ne permirkusią ar užmirkusią.

Idealu kiekvieną pavasarį persodinti jauną fikusą. Pasirinkite indą, kurio skersmuo yra bent 5 cm platesnis nei dabartinis puodas. Atsargiai išimkite augalą iš vazono, įsitikinkite, kad jis palaiko pagrindą. Įdėkite augalą į naują vazoną ir užpildykite aplink jį esančias erdves dirvožemio ir durpių mišiniu. Kai augalas subręs, jis greičiausiai bus per didelis, kad būtų galima persodinti. Tokiu atveju kiekvieną pavasarį pašalinkite kelis viršutinius centimetrus dirvožemio ir pakeiskite jį šviežia žeme.

Kenkėjai ir ligos gali paveikti šiuos augalus, jei jais nebus tinkamai pasirūpinta. Kai kurios dažnos problemos yra voratinklinės erkės, žvyneliai ir bakterinės ar grybelinės ligos. Pastebėjus bet kurią iš šių problemų, svarbu nedelsiant jas gydyti atitinkamu fungicidu, pesticidu ar kitu būdu. Norėdami išvengti šių problemų ateityje, įsitikinkite, kad augalas turi tinkamą oro cirkuliaciją ir nėra laikomas pernelyg drėgnoje aplinkoje.

Kokios yra fikuso augalų lapų spalvos pasikeitimo priežastys? Yra keletas galimų fikuso augalų lapų spalvos pasikeitimo priežasčių, įskaitant per daug tiesioginių saulės spindulių, maistinių medžiagų trūkumą ir kenkėjus ar ligas. Jei ant fikuso augalo lapų pastebėjote šviesiai rudų ar išblukusių dėmių, pabandykite perkelti jį į vietą, kur mažiau tiesioginių saulės spindulių, ir pažiūrėkite, ar problema pagerėjo. Jei spalvos pakitimas išlieka, pasikonsultuokite su sertifikuotu augalų specialistu, kad nustatytumėte tikslią priežastį ir nustatytumėte geriausią gydymo kursą.

Fikuso lapai gali paruduoti dėl įvairių priežasčių, įskaitant šaknų puvinį, kurį sukelia per didelis laistymas. Jei lapuose yra rudų dėmių ar rudų kraštų, augalas gali būti užsikrėtęs grybeline infekcija. Patikrinkite, ar šaknys nėra rudos ir purios, nupjaukite dėmėtus lapus ir atsargiai nupjaukite plaukuotas šaknų dalis. Tada persodinkite augalą į kitą vietą ir stebėkite, ar augalas neperlaistytas. Rudos dėmės, kurios kartais atsiranda ant lapų, atsiranda dėl įvairių veiksnių, įskaitant grybelines infekcijas, maistinių medžiagų trūkumą ir pernelyg didelį saulės spindulių poveikį. Rudos dėmės ant augalų gali būti ekstremalių temperatūrų svyravimų požymis, patikrinkite, ar nėra skersvėjų, neveikiančių šildymo ir (arba) vėsinimo įrenginių ar ventiliacijos angų, ir perkelkite augalą į šiltesnę vietą.

Viena iš galimų augalų lapų geltonumo priežasčių yra bakterinė infekcija. Jei jūsų fikuso augalo lapai pagelsta, tai gali būti bakterinės problemos požymis. Dažnai sunku išsaugoti augalą, kai jis buvo užkrėstas bakterijomis, tačiau galbūt galėsite pagerinti augalo galimybes nupjaudami užkrėstus lapus ir persodindami augalą į šviežią dirvą. Kokios yra geltonų lapų ant augalų priežastys?

Fikuso lapai gali nukristi dėl netinkamos priežiūros, pavyzdžiui, netinkamo laistymo ar ekstremalių temperatūrų poveikio. Norėdami tai ištaisyti, augalą reikia atitraukti nuo skersvėjų ar temperatūros pokyčių šaltinių ir reguliuoti augalui duodamo vandens kiekį.

Koks didžiausias lyralapis ficus augimo greitis? Šis kambarinis augalas per metus gali užaugti iki 25-50 centimetrų ir pasiekti 2-3 metrų aukštį.

Ar lyralapis fikusas gali duoti vaisių patalpose?

Ar Lyraleaf augalas yra nuodingas naminiams gyvūnėliams? Jei naminiai gyvūnai vartoja bet kurią Lyraleaf augalo dalį, ji gali būti nuodinga. Savininkai turėtų nedelsdami nuvežti savo augintinį pas veterinarą, jei mano, kad jų augintinis prarijo bet kurią augalo dalį.

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.