Rgp 4, 2023
95 Views
Komentavimas išjungtas įraše Sansevjera (Sansevieria)

Sansevjera (Sansevieria)

Written by

Gentyje yra 60 rūšių. Priklauso draceninių (Dracenaceae) šeimai. Paplitę tropinėse Afrikos ir Azijos šalyse. Tai žoliniai augalai ar puskrūmiai su mėsingais, linijiškais arba apvaliais lapais. Žiedai balti arba gelsvi, nedideli, kvapūs, sukrauti į žiedynus.

Trijuostė sansevjera (S. trifasciata) dažnai auginama kaip kambarinis augalas. Lapai pailgai lancetiški, plokšti, kardo formos (dėl to dažnai šie augalai vadinami ,,kardais”), su smaila viršūne, iki 1,5 m ilgio ir apie 2,5-7 cm pločio. Abipusiai išmarginti skersinėmis šviesiai ir tamsiai žaliomis juostomis.

Sansevjeros yra nereiklūs augalai. Joms tinka sausas kambarių oras, tačiau mėgsta šviesią vietą. Vasarą laistomos gausiai. Žiemą laikomos 15-20°C temperatūros patalpose, mažiau laistomos. Sansevjeros gerai auga dideliuose plokščiuose žemuose induose.

Dauginamos kerų dalijimu, atskirais lapais arba jų gabalėliais. tikslui lapas supjaustomas i 6-8 cm ilgio gabalėlius, pjūvio vietos apibarstomos medžio anglies milteliais. Įsišaknyja per mėnesį. Sodinami į trašią lengvą žemę. Lapai šaknis išleidžia ir pamerkti į vandenį. Margalapès sansevjeros dauginamos vien šakniastiebiais, nes padaugintos lapų gabalėliais, praranda savo dekoratyvų juostuotumą.

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.