Rgp 3, 2023
106 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fikusas (Ficus)

Fikusas (Ficus)

Written by

Gentyje yra apie 900 rūšių. Priklauso šilkmedinių (Moraceae) šeimai. Auga tropinėse ir subtropinėse šalyse. Tai dažniausiai visžaliai medžiai, krūmai ar lianos. Sultyse yra kaučiuko.

Stambialapis fikusas (F. elastica) nuo seno yra dažnai auginamas kambariuose. Gerai auga įvairiose patalpose, tačiau sausose reikia apipurkšti vandeniu, kad nenulinktų žemyn ar nepradėtų kristi lapai. Yra formų su margais lapais.

Fikusams tinka lapinės ir kompostinės žemės mišinys su smėlio priedu. Jaunus reikia augalus persodinti kasmet, senesnius rečiau. Fikusai yra šviesiamėgiai augalai. Juos lengva formuoti, apkarpant viršūnes. Augalus reikia saugoti nuo skersvėjų, kas savaitę nuvalyti lapus, esant sausam orui – apipurkšti.

Fikusai pas mus dažniausiai dauginami vegetatyviškai, stiebų auginiais pavasarį. Dauginimui nupjaunama šakos viršūnė. Masinė arba imami auginiai Stambialapis fikusas su vienu lapu. Apatinis pjūvis turi būti įstrižas stiebui ir po lapo bambliu. Nupjovus nuplaunamos pieniškos sultys, o pjūvių vietos pabarstomos trinta medžio anglimi. Laipiojantys fikusai dauginami stiebų gabalėliais, kurie nupjaunami su 3-4 lapais.

Article Categories:
GĖLĖS

Comments are closed.